04:57 2019 Gruodžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Linas Linkevičius, archyvinė nuotrauka.

  Lietuvos URM: Briuselyje aptarta "Brexit" derybų eiga

  © Photo : Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Ministras išreiškė paramą pastangoms rasti kūrybišką sprendimą dėl Airijos sienos, kuris padėtų išsaugoti pasiektą Jungtinės Karalystės Išstojimo susitarimą ir kartu sulauktų reikiamos paramos JK parlamente

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Šiandien ministras

  Linas Linkevičius susitikime su Europos Sąjungos vyriausiuoju derybininku "Brexit" klausimais Michel'u Barnier'iu aptarė derybų eigą bei svarbiausius Lietuvos interesus, praneša Užsienio reikalų ministerija. 

  Ministras išreiškė paramą pastangoms rasti kūrybišką sprendimą dėl Airijos sienos, kuris padėtų išsaugoti pasiektą Jungtinės Karalystės Išstojimo susitarimą ir kartu sulauktų reikiamos paramos JK parlamente. Išstojimas be susitarimo būtų labai žalingas ne tik JK, bet ir ES valstybėms narėms, todėl turi būti dedamos visos pastangos, kad tokio scenarijaus būtų išvengta. 

  "Derybos dėl Išstojimo susitarimo negali būti pradedamos iš naujo, o apsauginis mechanizmas, kuris numatytas Protokole dėl Airijos ir Šiaurės Airijos, buvo pasiektas po sudėtingų derybų ir turi būti išsaugotas. Tačiau kartu turime ieškoti būdų, kaip išspręsti JK vyriausybės ir parlamento keliamus klausimus, kokias papildomas garantijas jiems suteikti", — sakė ministras Linkevičius. 

  Ministras taip pat pabrėžė, kad Lietuvai svarbu ateities santykiuose su Jungtine Karalyste išlaikyti sukurtus ekonominius ryšius, tolesnį JK dalyvavimą, užtikrinant saugumą regione, bei itin glaudų bendradarbiavimą ES užsienio politikos klausimais.

  Dar šia tema

  Linkevičius — Lietuvos antirusiškos biurokratijos veidrodis
  Linkevičius kviečiamas paaiškinti Lietuvos poziciją dėl "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Brexit, Lietuva

  Svarbiausios temos