16:23 2019 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Lietuvos ir Lenkijos vėliavos, archyvinė nuotrauka

  Lietuva ir Lenkija sukurs bendrą gynybos ministrų tarybą

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  60 0 0

  Anot prezidentės patarėjo, pagrindinis Grybauskaitės vizito į Lenkiją tikslas — paskelbti bendrą deklaraciją saugumo klausimais

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Lietuva ir Lenkija planuoja įkurti gynybos ministrų tarybą, antradienį "Žinių radijui" sakė prezidentės patarėjas Nerijus Aleksiejūnas. Apie tokį ketinimą jis paskelbė Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės vasario 21-22 dienomis numatyto vizito į Varšuvą išvakarėse.

  "Numatoma sukurti gynybos ministrų tarybą, kuri rinktųsi mažiausiai kartą per metus ir prižiūrėtų tuos mūsų gynybinius klausimus", — sakė Aleksiejūnas.

  Pasak jo, bus pasirašyti du susitarimai tarp abiejų šalių krašto apsaugos ministrų. Vienas susijęs su keitimusi informacija dėl oro stebėjimo radarų, kitas — apie tam tikrų Lietuvos ir Lenkijos brigadų bendradarbiavimą, kurį Aleksiejūnas pavadino "susigiminiavimu NATO viduje".

  Prezidentės patarėjas atkreipė dėmesį į tai, kad tokie susitarimai leis dar glaudžiau bendradarbiauti abiejų šalių brigadoms siekiant apginti vadinamąjį Suvalkų koridorių.

  Suvalkų koridoriumi vadinamas apytiksliai 100 kilometrų pločio Lietuvos ir Lenkijos pasienio ruožas, jis iš Vakarų ribojasi su Rusijos Karaliaučiaus kraštu, o iš Rytų — su Baltarusija.

  Be to, Aleksiejūnas pabrėžė, kad vyksiančio kaimyninių šalių vadovų susitikimo metu, nepaisant to, kad per dvi Grybauskaitės kadencijas valstybinio lygio vizitų nebuvo daug, bus apibendrintas intensyvus šalių bendradarbiavimas saugumo srityje.

  "Vizitas pakels mūsų bendradarbiavimą su Lenkija į tam tikrą kitą lygį, ir manau, kad tai puikiai iliustruoja tuos bendradarbiavimo metus, kurie atvedė iki tokių sprendimų", — tvirtino Aleksiejūnas.

  Patarėjas į žurnalisto klausimą, kodėl Lietuvos ir Lenkijos vadovai per dešimtmetį aukščiausiojo lygio vizitų turėjo vos keletą, atsakė teigdamas, kad intensyvesnis dialogas priklauso nuo abiejų pusių. Kartu, pabrėžė jis, nepaisant valstybinių vizitų stokos, Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas buvo ganėtinai intensyvus.

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį ir penktadienį su valstybiniu vizitu lankysis Lenkijoje. Numatyti jos susitikimai su aukščiausiais kaimyninės šalies vadovais: prezidentu Andrzejumi Duda, Seimo pirmininku Mareku Kuchcinskiu, Senato pirmininku Stanislawu Karczewskiu, premjeru Mateuszu Morawieckiu.

  Antrąją vizito Lenkijoje dieną prezidentė vyks į Liubliną. Šis vizitas sutampa su šiemet minimu simboliniu dviejų tautų valstybę įtvirtinusios Liublino unijos 450 metų jubiliejumi.

  Liubline Lietuvos ir Lenkijos vadovai kartu su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka aplankys Liubline įsikūrusią trijų valstybių LDK didžiojo etmono Konstantino Ostrogiškio karinės brigados LITPOLUKRBRIG štabą. Ši brigada sustiprino Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos strateginę partnerystę, tarpusavio karinę sąveiką ir bendradarbiavimą.

  Liubline taip pat įvyks trišalis Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos prezidentų susitikimas, kuriame bus aptarta regiono saugumo situacija, paramos Ukrainai klausimai, bendri projektai palaikant šios valstybės euroatlantinės raidos kryptį.

  Dar šia tema

  Lietuva, Ukraina ir Lenkija sukurs bendrą energetikos centrą
  Lietuva ir Lenkija bendradarbiaus sveikatos priežiūros srityje
  Lietuva ir Lenkija pradėjo konsultacijas dėl kiaulienos eksporto
  Lietuva ir Lenkija: draugauja, kad pakenktų Rusijai
  Tegai:
  bendradarbiavimas gynybos srityje, bendradarbiavimas, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos