20:11 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Javelin, archyvinė nuotrauka

  Lietuvą pasiekė JAV prieštankinių sistemų "Javelin" raketos

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJA
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  104 0 0

  Šiomis sistemomis bus papildomai aprūpinti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padaliniai

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Lietuvos kariuomenė papildė JAV gamybos prieštankinių raketų sistemų "Javelin" atsargas, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Pranešime pabrėžiama, kad tam skirta daugiau nei 20 mln. JAV dolerių, iš kurių 5 mln. dolerių — Jungtinių Amerikos Valstijų parama.

  "JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė Baltijos regiono saugumą užtikrinanti sąjungininkė. Iš JAV įsigyjama prieštankinė sistema "Javelin" ypač reikšmingai prisideda prie ilgalaikių Lietuvos kariuomenės kovinių pajėgumų didinimo ir atgrasomojo poveikio stiprinimo", — sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

  Vidutinio nuotolio prieštankinių raketų sistema "Javelin" yra modernus ginklas, galintis naikinti šiuolaikinius tankus su reaktyviniais šarvais dieną ir tamsiu paros metu 75 m – 2,5 km atstumu. Sistema veikia "iššoviau-pamiršau" principu: kariui užfiksavus taikinį ir iššovus, raketa pati valdo save skrydžio iki taikinio metu. Tokiu būdu užtikrinamas didesnis karių saugumas, nes raketai skriejant link taikinio, karių komanda gali keisti poziciją.

  "Javelin" kovinė raketa su tandeminiu sprogstamuoju užtaisu gali atakuoti priešininkų tanką tiesiu taikymu arba iš viršaus pakildama iki 150 metrų į aukštį, į pačią pažeidžiamiausią tanko vietą — bokštą. Raketose panaudota "minkšto paleidimo" sistema, kuri raketos variklį užkuria tik raketai palikus paleidimo konteinerį, dėl to sunku nustatyti, iš kur buvo paleista raketa. Ginklą galima naudoti ir mūšio mieste sąlygomis šaudant iš uždarų patalpų.

  Pernai Karoblis paskelbė, kad reikia modernizuoti Lietuvos Respublikos kariuomenę ir investuoti į ją. Pasak ministro, kariuomenė turėtų būti modernizuota, tinkamai pasiruošusi atremti galimas grėsmes. Karoblis pranešė, kad Lietuva planuoja iš JAV įsigyti 200 šarvuotų visureigių, kurių vertė yra 100 milijonų eurų. Derybas šiuo klausimu numatyta baigti per artimiausius dvejus metus.

  2016 metų rugpjūčio 22 dieną Krašto apsaugos ministerijoje buvo pasirašyta sutartis dėl PKM "Vilkas" pirkimo Lietuvos kariuomenei. Už 385,6 mln. eurų bus įsigytos 88 PKM, pagamintos pagal Lietuvos kariuomenės iškeltus reikalavimus. Naujosiomis pėstininkų kovos mašinomis bus aprūpinti Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionai.

  Pėstininkų kovinė mašina Boxer
  © Sputnik /
  Pėstininkų kovinė mašina "Boxer"

  Dar šia tema

  Kokiu tikslu pėstininkų kovos mašinos "Boxer" atgabentos į Lietuvą
  KAM vadovas: Lietuvos kariuomenei reikia modernizavimo ir investicijų
  Karo ekspertas: Pentagonas siunčia Baltijos šalims tai, ką tinka tik perlydyti
  Žukas paskelbė Lietuvos planus turėti raketinės artilerijos divizioną
  Tegai:
  raketos, JAV, Lietuvos kariuomenė

  Svarbiausios temos