21:54 2019 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  EP posėdžių salė, archyvinė nuotrauka

  Sociologai: Lietuvos gyventojams EP rinkimai nėra įdomūs

  © AFP 2019 / FREDERICK FLORIN
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  54 0 0

  Sociologai įžvelgia paradoksą ― esą, Eurobarometro duomenimis, Lietuva pirmauja pagal tai, kaip vertina Europos Sąjungą, netgi pasitikėjimas Europos Parlamentu yra itin aukštas, tačiau Lietuvos gyventojams rinkimai nėra įdomūs

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Prieš penkerius metus vykę Europos Parlamento (EP) rinkimai prie balsadėžių atginė kiek mažiau nei pusę Lietuvos rinkėjų, panašūs rezultatai užfiksuoti beveik visoje Bendrijoje, rašo LRT.

  Pasak politologo Lauro Bielinio, šįmet situaciją gali kiek pakeisti tai, kad rinkimai į EP sutaps su prezidento rinkimų antruoju turu, jeigu jo prireiktų.

  "Vilmorus" apklausos duomenimis, jeigu būsimą savaitgalį reikėtų rinkti Seimą, daugiausia balsų gautų "valstiečių" bei konservatorių partijos. Už jų liktų socialdemokratai, "Tvarka ir teisingumas" bei Darbo partija. Panašiai partijos išsidėstytų ir rikiuotėje į EP.

  Pats EP prognozuoja, kad po 4 mandatus turėtų gauti būtent "valstiečiai" ir konservatoriai, o kitus tris pasidalytų "tvarkiečiai", Darbo partija ir socialdemokratai. "Vilmorus" vadovas Vladas Gaidys sako, kad nereikėtų pamiršti ir Lietuvos lenkų.

  Sociologai įžvelgia paradoksą — esą, Eurobarometro duomenimis, Lietuva pirmauja pagal tai, kaip vertina Europos Sąjungą, netgi pasitikėjimas Europarlamentu yra itin aukštas, tačiau Lietuvos gyventojams rinkimai nėra įdomūs. 

  "Tai yra antraeiliai rinkimai, kas reiškia, kad juose žmonės nerenka nacionalinio lygmens vykdomosios valdžios. Tiesiog elementariai rinkėjai nejaučia, kad tie žmonės, kurie bus išrinkti į EP, tiesiogiai lems sprendimus, kurie darys įtaką jų šalies vidaus politikai", — aiškina Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų politologas Mažvydas Jastramskis. 

  Pasak jo, kol EP bus ta institucija, kuri nei skiria Europos vyriausybę, nei žmonėms aišku, ką jie daro ir ką ten veikia, tai tol tas aktyvumas ir bus nedidelis.

  Rinkimai į EP — gegužės 26 dieną. Jeigu prezidento rinkimuose išliks intriga ir prireiks antrojo turo, rinkėjai balsus atiduos tuo pat sykiu. Tačiau politologai pabrėžia — jeigu prezidentas būtų išrinktas per pirmąjį turą, gerokai mažiau žmonių eis paskutinėmis pavasario dienomis atiduoti balso EP rinkimuose.

  Dar šia tema

  Lietuvos prezidento rinkimai: favoritai ryškėja – kova aštrėja
  Referendumas ir rinkimai: ekonomika ir ekonomija
  Lietuvos prezidento rinkimai ir "valstiečių" intriga
  Rusams kelio nėra: kodėl Interpolo vadovo rinkimai taip išgąsdino Lietuvą?
  Porošenko išpranašavo "Putino pergalę", jei bus atidėti Ukrainos prezidento rinkimai
  Vilniaus mero rinkimai — favoritai aiškūs?
  Tegai:
  rinkimai, europarlamentaras, sociologai, Lietuva

  Svarbiausios temos