03:35 2019 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7798
  Brexit

  EK paragino Lietuvą sušvelninti "kietojo" "Brexit" pasekmes lietuviams

  © AP Photo / Alastair Grant
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (144)
  85

  Seimas apsvarstys atitinkamus įstatymų projektus pavasario sesijos pradžioje

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Europos Komisijos generalinio sekretoriaus pavaduotoja Selin Goe paragino Lietuvos Seimą sušvelninti JK "kietojo" išėjimo iš Europos Sąjungos pasekmes, rašoma pranešime spaudai.

  Be to, šalies valdžios institucijos turėtų priimti atitinkamas nacionalines priemones, kad JK išstojimas iš Europos Sąjungos be susitarimo sukeltų kuo mažiau neigiamų pasekmių Lietuvos piliečiams ir verslo subjektams.

  Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas pažymėjo, kad Seimo komitetai turės operatyviai apsvarstyti atitinkamus įstatymų projektus Seimo pavasario sesijos pradžioje. Kalbama apie įstatymo projektą "Dėl užsieniečių teisinės padėties" bei Reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatymo pakeitimo projektą. 

  Didžioji Britanija turėtų pasitraukti iš Europos Sąjungos šių metų kovo 29 dieną. Tačiau Britanijos Parlamentas iki šiol nepatvirtino su ES suderinto susitarimo, o ministrė pirmininkė Tereza Mei ir toliau bando derėtis.

  Daugelis šalių ruošiasi "kietojo Brexit" scenarijui. Kai kurie ekspertai teigia, kad Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES be sandorio turėtų rimtų pasekmių Europos ir Britanijos ekonomikai.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuvos ambasadorė ES Jovita Neliupšienė pavadino "Brexit" tragišku įvykiu, kuris niekada nebus vertinamas teigiamai.

  Lietuvos vyriausybė patvirtino keletą teisinių priemonių, kurios sumažins neigiamas pasekmes Lietuvos piliečiams ir komercinėms struktūroms Lietuvos Respublikoje ir Britanijoje. Valdžia susirūpinusi tuo, kad po "Brexit" piliečiai pradės atsisakinėti Lietuvos pilietybės Britanijos naudai, nes per laikotarpį, kai Lietuva yra ES narė, į Britaniją išvyko apie 200 tūkstančių lietuvių.

  Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė pažadėjo Mei padėti rasti "kūrybinių sprendimų" situacijoje su "Brexit". Ji pabrėžė, kad gyventojams ir verslo atstovams tiek Europos Sąjungoje, tiek Britanijoje reikia aiškumo.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (144)

  Dar šia tema

  Lietuvos vyriausybė pradėjo ruoštis "Brexit"
  Boriso Džonsono sesuo apnuogino krūtis dėl "Brexit" — video
  Tegai:
  įstatymas, Seimas

  Svarbiausios temos