20:58 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  154

  Respublika nesupranta, kur geriau išleisti valstybės pinigus, mano karo mokslų profesorius Vladimiras Kozinas

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Lietuva gavo JAV gamybos prieštankines raketų paleidimo sistemas "Javelin", kad sustiprintų šalies gynybos pajėgumus. Kompleksams pirkti skirta daugiau nei 17,6 milijono eurų.

  Lietuvos gynybos ministras Raimundas Karoblis pareiškė, kad JAV priešraketinės sistemos padės respublikai sustiprinti "atgrasantį efektą".

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos Federacijos karo mokslų akademijos profesorius Vladimiras Kozinas pasakė, kad Lietuvos išlaidos sistemoms "Javelin" yra visiškai veltui.

  "Man gaila Kaliningrado srities gerbiamos kaimynės mokesčių mokėtojų. Tai visiškai nereikalingos išlaidos. Ypač atsižvelgiant į tai, kad jos tikrai guls ant mokesčių mokėtojų pečių ir piniginių", — pasakė profesorius.

  Kozinas pažymėjo, kad Lietuvos valdžiai labiau reikėtų pagalvoti apie tai, kaip sustiprinti Europos saugumą, kuris nusmuko, kai JAV galutinai pasitraukė iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties.

  Lietuvą pasiekė JAV prieštankinių sistemų "Javelin" raketos >>

  Pasak profesoriaus, Europos padėtis staigiai, radikaliai pablogės šių metų rugpjūtį.

  "Tokios išlaidos ir kiaušinio lukšto nevertos, bet vis dėlto žmonės švaisto pinigus į kairę ir į dešinę, nesugalvodami, kur juos geriau išleisti", — pažymėjo profesorius.

  Dar šia tema

  Ekspertas: "Javelin" pirkimas bus beprasmis lietuviškų pinigų švaistymas
  KAM vadovas: Lietuvos kariuomenei reikia modernizavimo ir investicijų
  Tegai:
  gynyba, Lietuva, JAV

  Svarbiausios temos