02:41 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  61

  Primenama, kad partijoje turi būti ne mažiau kaip 2000 narių, jei politinė partija tiek narių neturi, ji negalės elektroniniu būdu pateikti savo narių sąrašo

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Vadovaujantis Politinių partijų įstatymu, visos politinės partijos kiekvienais metais iki kovo 1 ir iki spalio 1 dienos privalo pateikti savo partijos narių sąrašus, primena Teisingumo ministerija.

  Partijos sąraše turi būti ne mažiau kaip 2000 narių.

  Jei partija sąrašo nepateikia iki kovo 1 dienos, ji negali pretenduoti į iš valstybės biudžeto skiriamus asignavimus, o du kartus iš eilės nepateikus partijos narių sąrašų, politinei partijai pradedama likvidavimo procedūra.  

  Iki šios dienos 15 partijų Teisingumo ministerijai pateikė savo narių sąrašus, tarp jų ir kelios didžiosios Lietuvos partijos: Darbo partija, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, Lietuvos socialdemokratų partija, partija Tvarka ir teisingumas bei Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

  Politinių partijų narių sąrašai teikiami ir tikrinami elektroniniu būdu per politinių partijų narių sąrašų informacinę sistemą.

  Politinės partijos vadovas arba jo įgaliotas asmuo, pasirašęs sąrašą elektroniniu parašu, jį turi pateikti, prisijungęs prie informacinės sistemos per portalą www.epaslaugos.lt. Pateikto sąrašo duomenys automatiniu būdu patikrinami su kitų partijų narių sąrašais ir Gyventojų registro ir Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registro duomenimis. Taip pat patikrinama, ar partijų nariai yra pilnamečiai, ar jų duomenys nesikartoja kitų partijų sąrašuose.

  Primenama, kad partijoje turi būti ne mažiau kaip 2000 narių. Jei politinė partija tiek narių neturi, ji negalės elektroniniu būdu pateikti savo narių sąrašo.

  Šiuo metu Lietuvoje yra registruotos 29 partijos, iš jų veikiančių — 24, kitos partijos yra likviduojamos arba joms pradėta likvidavimo procedūra. 2018 metų spalio 1 dienos duomenimis, politinėms partijoms priklausė apie 117 tūkstančių asmenų.

  Dar šia tema

  Siūloma, kad ES piliečiams būtų lengviau tapti Lietuvos politinių partijų nariais
  Lietuvoje siūloma įkalinti už neteisėtą politinių partijų finansavimą
  Tegai:
  partija

  Svarbiausios temos