12:16 2019 Gegužės 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1171
 • RUB71.7625
  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė su Lenkijos Prezidentu Andrzejumi Duda

  Lenkija ir Lietuva išsiųs brigadas NATO divizijai "Šiaurės rytai"

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  83 0 0

  Lenkijos prezidentas džiaugiasi, kad Lietuva ir Lenkija kartu stiprina bendradarbiavimą NATO sistemos viduje

  VILNIUS, 21 vasario — Sputnilk. Lenkija ir Lietuva išsiųs į NATO tarptautinį padalinį "Šiaurės rytai", kuris dislokuotas Elblonge, po vieną mechanizuotą brigadą, ketvirtadienį Varšuvoje paskelbė Lenkijos prezidentas Andžejus Duda spaudos konferencijoje su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite.

  Duda sakė, kad Grybauskaitės vizito į Lenkiją metu buvo pasirašytas susitarimas, pagal kurį Lenkijos 15-oji mechanizuotoji brigada ir Lietuvos motorizuotoji pėstininkų brigada "Geležinis vilkas" suteikiamos tarptautiniam Šiaurės Rytų divizijos štabui Elblonge.

  "Džiaugiuosi, kad Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimas Šiaurės Atlanto aljanso sistemoje stiprėja", — pridūrė jis.

  Sprendimas įkurti tarptautinį padalinį "Šiaurės rytai" Lenkijos šiaurės kryptimi buvo priimtas 2016 metais Varšuvoje vykusiame NATO aukščiausiojo lygio susitikime. 2017 metų liepos mėnesį į miestą atvyko vadovybės kariai.

  Be to, šiandien buvo paskelbta bendra Lietuvos ir Lenkijos prezidentų deklaracija dėl partnerystės saugumo srityje, kurioje sutariama bendromis jėgomis siekti regiono gynybai kertinių tikslų dvišaliu (NATO ir ES) pagrindu. Deklaracijoje sutariama stiprinti karinių pajėgų bendradarbiavimą, užtikrinant Suvalkų koridoriaus gynybą, nacionalinių oro erdvės ir gynybos sistemų sujungiamumą, kad jos taptų NATO oro gynybos dalimi, didinti karinį mobilumą ir siekti nepertraukiamo JAV karių buvimo regione.

  Pasak prezidentės patarėjo Aleksiejūno, nepaisant to, kad per dvi Grybauskaitės kadencijas valstybinio lygio vizitų į Lenkiją nebuvo daug, bus apibendrintas intensyvus šalių bendradarbiavimas saugumo srityje.

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį ir penktadienį su valstybiniu vizitu lankosi Lenkijoje. Numatyti jos susitikimai su aukščiausiais kaimyninės šalies vadovais: prezidentu Andžejumi Duda, Seimo pirmininku Mareku Kuchcinskiu, Senato pirmininku Stanislavu Karčevskiu, premjeru Mateušu Moravieckiu.

  Karo ekspertas: Lietuva ir Lenkija sąmoningai naikina NATO >>

  Antrąją vizito Lenkijoje dieną prezidentė vyks į Liubliną. Šis vizitas sutampa su šiemet minimu simboliniu dviejų tautų valstybę įtvirtinusios Liublino unijos 450 metų jubiliejumi.

  Liubline Lietuvos ir Lenkijos vadovai kartu su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka aplankys Liubline įsikūrusią trijų valstybių LDK didžiojo etmono Konstantino Ostrogiškio karinės brigados LITPOLUKRBRIG štabą. Ši brigada sustiprino Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos strateginę partnerystę, tarpusavio karinę sąveiką ir bendradarbiavimą.

  Dar šia tema

  Lietuvos inspektoriai aplankys Rusijos karinį objektą Kaliningrado srityje
  Karo ekspertas: Lietuva ir Lenkija sąmoningai naikina NATO
  Britanija ketina padidinti savo karinį buvimą Arktyje dėl Rusijos
  Lietuva ir Lenkija sukurs bendrą gynybos ministrų tarybą
  Tegai:
  JAV, Suvalkų koridorius, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos