04:43 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Eugenijus Gentvilas, archyvinė nuotrauka

  Gentvilas: teisėjų korupcijos skandalas žymi Grybauskaitės epochą

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  134 0 0

  Be to, liberalų lyderis nenustebo, kai teisėjų imunitetas buvo atimtas prezidentės, nes, anot jo, Seime užsitęstų tuščios diskusijos

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas, "Žinių radijui" komentuodamas teisėjų korupcijos skandalą, pareiškė, kad, anot jo, tai ne tik galimai didžiausias visų metų įvykis, bet ir įvykis, kuris žymi prezidentės Dalios Grybauskaitės valdymo epochą.

  "Manau, kad tai galėtų tapti metų įvykiu arba įvykiu, žyminčiu Grybauskaitės valdymo epochą. Tai, kas nutiko Grybauskaitės valdymo metu. O korupciniu lygmeniu prilygsta tai bombai, kurią sukėlė Eligijaus Masiulio situacija 2016 metais", — penktadienį "Žinių radijo" eteryje sakė Seimo narys.

  Gentvilas nesistebi, kad teisėsauga laukė Seimo sesijos pabaigos, kad teisėjų imunitetas būtų atimtas prezidentės. Pasak liberalų lyderio, Seime būtų užsitęsusios tuščios diskusijos, o ir teisėsauga nebūtų pasiekusi savo tikslų.

  "Seime prasidėtų debatai, spėju, nuo ryto iki kitos savaitės tęstųsi <...> Natūralu, kad teisėsauga laukė Seimo rudens sesijos pabaigos, ir kai nėra Seimo sesijos, kreipiasi į prezidentę, tada nenutekėjo informacija ir prezidentė davė tą sutikimą <...> Seime tai nebūtų mechaninis balsavimas, kiek aistrų vyktų. Manau, Seimo darbas netgi užstrigtų, o kas svarbiausia, ir teisėsauga nepasiektų savo tikslų", — teigė Gentvilas.

  Teisėjų byla

  Trečiadienį prezidentė pasirašė dekretus, kuriais leido patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti net 8 teisėjų laisvę, bei sustabdė jų įgaliojimus iki galutinių sprendimų ikiteisminiuose tyrimuose arba baudžiamosiose bylose įsiteisėjimo.

  Kaip jau buvo pranešta, šiame ikiteisminiame tyrime buvo sulaikyti 8 skirtingų teismų teisėjai, 5 advokatai bei 14 kitų asmenų.

  Sulaikytieji įtariami padarę apysunkius ir sunkius nusikaltimus bendrininkaujant ir veikiant organizuotose grupėse. Pavyzdžiui, vienas iš tiriamų epizodų yra apie įtariamą poveikį asmeniui, kad jis už piniginį atlygį prisiimtų kito asmens kaltę ir atliktų bausmę už neteisėtą disponavimą labai dideliu kokaino kiekiu. Taip pat įtariama, kad už įvairius palankius teisėjų sprendimus galimai buvo žadėti ir mokėti kyšiai, kurių sumos svyruoja nuo 1000 iki 100 000 eurų. Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis sutartų kyšių suma gali siekti 400 000 eurų.

  Vakar įvairiose Lietuvos vietose taip pat buvo atlikta beveik šimtas kratų ir kitų suplanuotų proceso veiksmų, kurių metu gauta reikšmingų tyrimui duomenų. Šiuose proceso veiksmuose dalyvavo daugiau nei šimtas STT, policijos pareigūnų, prokurorų.

  Be to, trečiadienį Druskininkų mero Ričardo Malinausko ir jo patarėjo Aivaro Kadziausko namuose buvo atliktos kratos. Anot Druskininkų mero, teismo nutartyje buvo parašyta ieškoti paketų, kuriuose galėtų būti pinigai, ir skaitmeninių laikmenų. Vakar mero patarėjas Kadziauskas buvo sulaikytas. Pats Malinauskas neteko neliečiamybės, jam buvo skirta kardomoji priemonė rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir nebendrauti su tam tikrais asmenimis.

  Dar šia tema

  Pranašaujama Liberalų sąjūdžio griūtis
  Masiulis prieš mėnesį gavo pinigus iš buvusio "MG Baltic" viceprezidento
  "MG Baltic" byla: Šimašius teigia sulaukęs spaudimo iš buvusio premjero Butkevičiaus
  Lietuvos Temidė apaugo korupcijos žieve: artėja apsivalymas?
  Tegai:
  korupcija, teisėjai

  Svarbiausios temos