15:52 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1216
 • RUB70.6478
  Arvydas Juozatis

  Kandidatas į prezidentus pasisako už karinės parengties įvedimą mokyklose

  © Facebook / Arvydas Juozaitis
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
  16201

  Anot Juozaičio, kadangi Lietuvos švietimą kamuoja daug problemų, Lietuvos prezidentas turėtų turėti prerogatyvą skirti švietimo, mokslo ir sporto ministrą

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Nepartinis kandidatas į prezidentus Arvydas Juozatis akcentuoja, kad prezidentas turėtų būti aktyvus ir vidaus politikoje, nes, jo teigimu, vidaus politika yra užsienio politikos pagrindas, praneša LRT.

  Pats kandidatas siūlo naujas idėjas Lietuvai — prezidento prerogatyvą skirti švietimo, mokslo ir sporto ministrą, karinės parengties įvedimą vyresnėse mokyklų klasėse.  

  Kalbėdamas apie švietimą, jis paminėjo norintis, kad mokyklose vėl būtų dėstomas karinis mokymas. Šio dalyko Lietuvos mokyklose buvo mokoma anksčiau.

  "Reikėtų vyresnėse klasėse įvesti karinį parengimą", — sakė Juozaitis.

  Penktadienį Rytų Europos studijų centre vykusioje diskusijoje Juozaitis pažymėjo, kad prezidento rinkimų kampanijoje remsis mintimi "Globalios Lietuvos nėra, Lietuva yra čia". Juozaitis, kalbėdamas apie prezidento funkcijas, išskyrė šalies vadovo įtaką šalies vidaus politikai. Anot politiko, Lietuvos prezidentas turi atlikti lemiamą įtaką vidaus politikai.

  Savo ruožtu jis pateikė kelis pasiūlymus, kurie, jo manymu, pagerintų Lietuvos vidaus situaciją. Anot jo, kadangi Lietuvos švietimą kamuoja daug problemų, Lietuvos prezidentas turėtų turėti prerogatyvą skirti švietimo, mokslo ir sporto ministrą.

  Kandidato į prezidentus nuomone, mokyklose taip pat turėtų būti įvesta trečia fizinio lavinimo pamoka.

  Lietuvos Respublikos prezidento rinkimai vyks šių metų gegužę. Remiantis bendrovės "Vilmorus" apklausa, prezidento rinkimų kampanijos reitingo lyderis yra buvęs SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, už kurį gali balsuoti beveik ketvirtadalis Lietuvos gyventojų. Po jo išsirikiavo Skvernelis ir Šimonytė.

  Iš viso į rinkimų kampaniją užregistruota 15 žmonių, tačiau dar ne visi gavo lapus parašams rinkti, nes jie tik pirmadienį pateikė dokumentus VRK. Pareiškėjai turi surinkti ne mažiau kaip 20 tūkstančių kandidatų parašų ir sumokėti įnašą.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)

  Dar šia tema

  Juknevičienė siūlo nuo 2024-ųjų privalomąją karo tarnybą iškart po mokyklos
  Skvernelis teigia, kad valstybė neturi pinigų visuotinei karo tarnybai
  KAM siūlo sumažinti šauktinių amžių nuo 26 iki 23 metų
  Naujais mokslo metais mokiniai turės krašto gynybos pamokas
  Tegai:
  mokykla, prezidento rinkimai, Arvydas Juozaitis

  Svarbiausios temos