06:51 2019 Gegužės 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1139
 • RUB72.0525
  Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

  Skvernelio reitingas nukrito iki rekordiškai žemo lygio

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (213)
  191 0 0

  Į prezidento postą kandidatuojantį premjerą Saulių Skvernelį nepalankiai vertina daugiau žmonių nei palankiai

  VILNIUS, vasario 23 ― Sputnik. Smarkiai sumažėjo pretendento į Lietuvos prezidentus, ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio reitingas, LRT RADIJUI sako visuomenės nuomonės apklausų bendrovės "Vilmorus" vadovas, sociologas Vladas Gaidys.

  "Reikia pasakyti, kad sumažėjo jo populiarumas: teigiamai jį vertina 36 proc. apklaustųjų, nepalankiai ― 42 proc. Tai mažiausias rezultatas per mūsų matavimo istoriją, kiek Skvernelis yra reitinguojamas", ― sako Gaidys.

  Sociologas pridūrė, kad prezidentiniam reitingui pageidautina turėti teigiamą vertinimą, kad būtų daugiau teigiamų negu neigiamų vertinimų, tačiau rinkimai dar negreitai ir dar yra galimybė susigrąžinti dalį reitingo.

  Sausį premjero Sauliaus Skvernelio reitingas šiek tiek pakilo ir nebeturėjo neigiamo balanso, kuris buvo gruodžio mėnesį.

  Pirmąją vietą politikų reitinge ir toliau užima prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jos reitingas netgi išaugo: anksčiau prezidentę teigiamai vertino 59 proc. apklaustųjų, dabar ― 63 proc.

  Anksčiau pagal teigiamų ir neigiamų vertinimų balansą prezidentę aplenkdavo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, tačiau šį kartą jį palankiai vertina 59 proc. Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį palankiai vertina 46 proc. Šių politikų reitingai, pasak Gaidžio, per apklausas išlieka gana stabilūs.

  Gyventojų apklausą atliko bendrovė "Vilmorus" dienraščio "Lietuvos rytas" užsakymu.

  Gegužės 12 dieną Lietuvoje vyks prezidento rinkimai. Iš viso į rinkimų kampaniją užregistruota 15 žmonių. Pareiškėjai turi surinkti ne mažiau kaip 20 tūkstančių kandidatų parašų ir sumokėti įnašą.

  Šiandien Seimo narė Ingrida Šimonytė, kuri dalyvauja Lietuvos prezidento rinkimuose su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų parama, surinko daugiau kaip 33 tūkst. rinkėjų elektroninių parašų.

  Buvęs SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda surinko daugiau kaip 6 tūkst. parašų.

  Mažiausiai parašų surinko ministras pirmininkas Saulius Skvernelis — apie 4,3 tūkst.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (213)

  Dar šia tema

  VTEK: Šimašius neteisėtai platino vaizdo įrašus asmeninėje paskyroje
  Lietuvos prezidento rinkimai: pirmieji rezultatai
  Į rinkimus — tik su galiojančiais asmens dokumentais
  Tegai:
  reitingas, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos