07:26 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  218

  Pasak JAV ginkluotųjų pajėgų Strateginės vadovybės vado generolo Džono Heiteno, didžiausią pavojų kelia naujausios raketos ir povandeninis nepilotuojamas aparatas "Poseidon"

  VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. JAV negali atsispirti Rusijos raketoms, praneša RT su nuoroda į Ginkluotųjų pajėgų Strateginės vadovybės vadovą generolą Džoną Heiteną.

  Bundestagas
  © Sputnik / Екатерина Чеснокова

  Pasak Heiteno, būtent dėl ​​šios priežasties reikia pratęsti START-3 sutartį su Maskva.

  Generolas mano, kad didžiausią pavojų kelia naujausios sparnuotosios ir viršgarsinės raketos, taip pat nepilotuojamas povandeninis aparatas "Poseidon".

  "Per pastaruosius dešimt metų aš nerimauju dėl šių ginklų, kurie bet kuriuo metu gali pakeisti judėjimo kryptį, ir mes su jais turėsime problemų", — pasakė Heitenas.

  Pasakodamas senatoriams apie Rusijos raketų ypatybes, jis pareiškė, kad esamos JAV apsiginklavimo sistemos gali jas aptikti, bet po to jos "išnyksta, ir mes nematome jų iki smūgio momento".

  Rusijos gynybos ministerija paviešino komplekso "Poseidon" bandymo vaizdo įrašą >>

  Povandeninis aparatas "Poseidon"

  Pirmą kartą Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas papasakojo apie naują nepilotuojamą aparatą praėjusių metų pranešime Federalinei Asamblėjai.

  Tada jis pareiškė, kad Rusijoje sukurti nepilotuojami povandeniniai aparatai, galintys judėti labai dideliame gylyje ir tarpkontinentiniame diapazone su greičiu, kuris viršija moderniausių torpedų ir visų tipų povandeninių laivų greitį.

  Pasak jo, tokie nepilotuojami aparatai gali būti aprūpinti tiek įprastais, tiek branduoliniais šaudmenimis. Vėliau šis kūrinys gavo pavadinimą "Poseidon".

  START III sutartis

  2010 metais Rusija ir JAV pasirašė Sutartį dėl strateginių puolimo ginklų mažinimo (START-3).

  Rusijos kompleksas Poseidon
  Министерство обороны РФ

  Pagal dokumentą, branduolinių kovos užtaisų skaičius sumažinamas iki 1550 vienetų, tarpkontinentinių balistinių raketų, balistinių raketų povandeniniuose laivuose ir sunkiuosiuose bombonešiuose — iki 700, paleidimo įrenginių — iki 800.

  Šiuos rodiklius šalys turėjo pasiekti 2018 metų vasario 5 dieną. Pati sutartis baigia galioti 2021 metais.

  Dar šia tema

  Paskelbtas sraigtasparnio Mi-38 bandymų ekstremalaus šalčio sąlygomis vaizdo įrašas
  "Business Insider" paskelbė tikrąjį Rusijos torpedų "Paskutinis teismas" tikslą
  Rusijos kariuomenė pradėjo testuoti naują Kalašnikovo lengvąjį kulkosvaidį
  Tegai:
  ginklavimasis, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos