16:21 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (467)
  95

  Elektrinės statyba galėtų būti naudinga Lietuvos ekonomikai, tačiau respublikos vyriausybės sprendimai politizuoti, mano ekspertė Jevgenija Voiko

  VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis turi skirtingas nuomones apie Baltarusijos atominės elektrinės (AE) likimą. Vyriausybės vadovas pareiškė, kad jis turi "planą-chuliganą" Minskui statomos AE atžvilgiu, tačiau Lietuvos vadovė pareiškė, kad objektas turėtų būti uždarytas.

  Interviu Sputnik Lietuva Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės Taikomosios politologijos katedros docentė Jevgenija Voiko pareiškė, kad Lietuvos vyriausybė neturi aiškaus požiūrio į Baltarusijos AE statybos efektyvumą.

  "Grybauskaitė taip laikosi savo linijos, nuo kurios nenukrypsta, jog bet kokie sutikimai gali būti įvertinti kaip nuolaidumas. <...> Žinoma, yra protingų vertinimų, ir manau, kad tai yra susiję, visų pirma, su adekvačiu ekonominės situacijos suvokimu, kad tai galėtų būti naudinga Lietuvos ekonomikai. Bet politika čia, kaip ir kituose klausimuose, nugalėjo, ir Vilnius nėra pasirengęs ieškoti kompromiso, sprendimai priimti", — pasakė ekspertė.

  Voiko taip pat priminė, kad Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas Linas Linkevičius ne kartą teigė, jog nėra pasirengęs bendradarbiauti su Baltarusija elektrinės statybų klausimu.

  "Yra bandymų bendradarbiauti, tačiau politinė įtaka vis dar dominuoja", — pasakė ekspertė.

  Lietuvos ir Baltarusijos ginčas dėl Astravo AE

  Baltarusijos AE statoma šalia Astravo miesto, Gardino srityje, apie 50 kilometrų nuo Vilniaus, o tai lemia Lietuvos nepasitenkinimą. Lietuvos valdžia laiko AE atsiradimą šalia valstybės sienų "grėsme nacionaliniam saugumui" ir visais būdais stengiasi išvengti energijos eksporto iš "nesaugios" elektrinės į Lietuvą.

  Nuo pat statybos pradžios Lietuva priešinosi projektui ir primygtinai ragino kitas Europos šalis boikotuoti jį. Visų pirma Vilnius paskelbė Baltarusijos AE grėsme šalies nacionaliniam saugumui, taip pat priėmė iniciatyvą, draudžiančią eksportuoti elektros energiją iš valstybių, kuriose veikia "nesaugios" AE.

  Savo ruožtu Minskas pabrėžia, kad Baltarusijos AE atitiks tarptautinius saugos reikalavimus, o visas Vilniaus pretenzijas laiko "politizuotomis".

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (467)

  Dar šia tema

  Espo konvencijos šalys palaikė Lietuvą dėl Astravo atominės elektrinės
  Ekspertas: Lietuva pralaimėjo "kryžiaus karą" prieš Baltarusijos AE
  Minskas kaltina Espo konvencijos šalis noru įtikti Lietuvai dėl Astravo AE
  Baltarusija patarė Lietuvai sumažinti "karingą įkarštį"
  Tegai:
  Astravo AE, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos