19:41 2019 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Europos Parlamentas, archyvinė nuotrauka

  Lietuva priešinasi Vengrijos "prorusiškai" partijai Europos Parlamente

  © Sputnik / Алексей Витвицкий
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  10530

  Kovo mėnesį turėtų būti sprendžiamas klausimas dėl Vengrijos politikų pašalinimo iš įtakingiausių ir didžiausių partijų Europoje

  VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Lietuvos konservatoriai buvo tarp 12 nacionalinių partijų, kurios paprašė blokuoti arba sustabdyti Vengrijos ministro pirmininko Viktoro Orbano partijos FIDES narystę Europos liaudies partijoje (ELP), sakė ELP frakcijos vadovas Džozefas Daulis (Joseph Daul), praneša RIA Novosti.

  Be Lietuvos tokių veiksmų reikalavo krikščionys demokratai iš Belgijos, Suomijos, Švedijos, Liuksemburgo, Norvegijos, Nyderlandų, Portugalijos ir Graikijos.

  Partijos FIDES, kuri per paskutinius Parlamento rinkimus laimėjo, klausimas bus aptartas kovo 20 dieną Europos liaudies partijos politinėje asamblėjoje. ELP narių sprendimas turėtų būti bendras. Daulis teigia, kad balsavimo rezultatus sunku prognozuoti.

  Kai kurie Europos Sąjungos politikai laiko Orbaną "prorusišku populistu". Didžiausią nepasitenkinimą Briuseliui kelia Vengrijos atsisakymas laikytis ES sprendimų dėl migracijos politikos, o praėjusiais metais Europos Parlamentas patvirtino rezoliuciją, kurioje raginama taikyti Budapeštui drausmines priemones dėl Europos taisyklių ir teisinės valstybės principų pažeidimų.

  Anksčiau Europos Komisijos pirmininkas Žanas Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker) pavadino FIDES narystę ELP "problema". Šiuo metu Europos Parlamento "liaudies" frakcijoje yra 12 Vengrijos partijos atstovų.

  Tuo tarpu Budapeštas laiko Europos ir Jungtinių Valstijų požiūrį į Rusiją veidmainišku. Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Sijartas spaudos konferencijoje su JAV valstybės sekretoriumi Maiku Pompėjumi (Mike Pompeo) priminė, kad projektas "Nord Stream-2" neapima Vengrijos įmonių, jame dalyvauja tik Vakarų Europos atstovai. Pats Orbanas sakė, kad šalis nori "likti neutrali kaip Austrija" ir "tvirtai priešinasi Vašingtono spaudimui".

  ELP yra laikoma įtakingiausia ir didžiausia partija Europoje. Jos atstovai dalyvauja visose Europos Sąjungos struktūrose ir Europos Taryboje.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė pasirašė deklaraciją apie Rusijos "konfrontacinį elgesį"
  Vengrija nutraukė Ukrainos-NATO aukščiausiojo lygio susitikimo sušaukimą
  Vengrija: Ukraina pati kalta dėl to, kad negali prisijungti prie ES
  Tegai:
  Vengrija, Lietuva, Europos Parlamentas

  Svarbiausios temos