23:23 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Visvaldas Matijošaitis, archyvinė nuotrauka

  Matijošaitis prezidento rinkimuose linkęs remti Skvernelį

  © Photo: facebook / Žinomų žmonių tipai pagal MBTI
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
  70 0 0

  Paklaustas, ar jo pergalė Kauno mero rinkimuose negrindžiama "valstiečių" parama, už kurią jis turėtų paremti Skvernelio kandidatūrą, Matijošaitis atsakė, kad šiandien tikrai paremtų premjerą, tačiau apie rėmimą dar nekalbama

  VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Kauno meras Visvaldas Matijošaitis mato ministrą pirmininką Saulių Skvernelį kaip "vieną tikriausių kandidatų". Taip jis teigė LRT televizijos laidoje "Dienos tema", kurioje aptarinėjo savo rezultatus Kauno savivaldybės rinkimuose.

  Paklaustas, ar "valstiečių ir žaliųjų" parama savivaldos rinkimuose neturėjo sąlygos paremti Skvernelio kandidatūros prezidento rinkimuose, Matijošaitis atsakė, kad apie rėmimą kalbos dar nebuvo, tačiau jis pats vertina premjerą kaip "vieną tinkamiausių kandidatų".

  "Šiandien aš jį tikrai paremčiau, nes pažįstu kitus du kandidatus, kurie yra priekyje, ir jeigu bankininko, kurio banke buvau vienas iš stambiausių klientų, būdamas versle, nesu matęs, tik per televizorių, gal nekomentuosiu, bet vėliau pasakysiu daugiau", — sakė Kauno meras.

  Kauno meras Visvaldas Matijošaitis nuolat užima lyderiaujančias pozicijas lietuvių pasitikėjimo reitinguose. Šiuo metu garsiai kalbama apie jo galimą premjeravimą, Skverneliui tapus prezidentui. Tačiau pats kaunietis pabrėžia, jog jam pirmoje vietoje visuomet yra gimtasis Kaunas, o Lietuva tik antroje.

  Kovo 3 dieną vykusiuose savivaldos rinkimuose Kaune laimėjo Matijošaičio "Vieningas Kaunas", o pats politikas antrą kartą tapo Kauno meru.

  Matijošaitis vadovauja Kaunui nuo 2015 metų. Anksčiau jis teigė, kad galėtų dalyvauti Lietuvos prezidento rinkimuose, jei nepastebės tinkamų kandidatų. Vėliau jis sakė, kad to neįvyks, ir išreiškė pasirengimą paremti ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, jei jis nuspręstų dalyvauti prezidento lenktynėse.

  Šiuo metu į šalies prezidento postą kandidatuoja 13 politikų: Vytenis Povilas Andriukaitis, Petras Auštrevičius, Alfonsas Butė,
  Petras Gražulis, Arvydas Juozaitis, Kazimieras Juraitis, Valentinas Mazuronis, Gitanas Nausėda, Mindaugas Puidokas, Naglis Puteikis, Saulius Skvernelis, Ingrida Šimonytė, Valdemaras Tomaševskis. Kandidatai iki kovo 28 dienos turi surinkti 20 tūkst. rinkėjų parašų. Šiuo metu Skvernelis turi beveik penkis tūkstančius elektroninių parašų.

  Pagrindiniai ministro pirmininko varžovai — Seimo narė Ingrida Šimonytė ir buvęs SEB banko prezidento patarėjo Gitanas Nausėda — jau surinko būtinus parašus.

  Lietuvos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną.

  Lietuvos Respublikos prezidentai
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos prezidentai
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)

  Dar šia tema

  Puidokas pasakė, į ką turėtų lygiuotis Lietuvos prezidentas
  Skvernelis papasakojo, kas bus, jei jis pralaimės prezidento rinkimuose
  VRK įregistravo Tomaševskį kaip kandidatą į Lietuvos prezidentus
  Lietuvos prezidento rinkimai: pirmieji rezultatai
  Tegai:
  prezidento rinkimai, valstiečiai, Visvaldas Matijošaitis, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos