13:09 2019 Gruodžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.4627
  Ukrainos ir ES vėliavos, archyvinė nuotrauka

  Austrija pareiškė, kad Ukraina nepasirengusi prisijungti prie ES

  © Depositphotos /
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  85

  "ORF" pranešė, kad ketvirtadienį Ukrainos valdžios institucijos įvedė draudimą atvykti į Ukrainos teritoriją televizijos ir radijo reporterio Kristianui Veršiucui

  VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Austrijos žurnalistų sąjungos pirmininkas Fredas Turnheimas, kalbėdamas apie draudimą atvykti į Ukrainos valdžios institucijas į OFR korespondentui Kristianui Veršiucui, pareiškė, kad Kijevas nėra pasirengęs prisijungti prie Europos Sąjungos, praneša "ORF" televizija ir radijas.

  Anksčiau "ORF" pranešė, kad ketvirtadienį Ukrainos valdžios institucijos įvedė draudimą atvykti į Ukrainos teritoriją televizijos ir radijo reporteriui Kristianui Veršiucui. Pasak Austrijos užsienio reikalų ministerijos atstovo Peterio Gushelbauerio, Austrijos ambasada Kijeve gavo atitinkamą patvirtinimą raštu.

  Kaip sakė Turnheimas, Ukrainos valdžios institucijos rodo "tokias antidemokratines priemones, kurios rodo, jog ši šalis dar nėra subrendusi stoti į Europos Sąjungą".

  Be to, sąjungos vadovas mano, kad Ukraina turėtų nedelsdama suteikti Veršiucui reikalingas nepriklausomo žurnalistinio darbo sąlygas.

  Ketvirtadienį Austrijos užsienio reikalų ministrė Karin Kneisl pavadino draudimą Veršiucui atvykti į Ukrainos valdžios institucijas kaip nepriimtiną cenzūros veiksmą Europoje. Ji pasmerkė šią priemonę kaip visiškai nesuderinamą su Europos vertybėmis ir paragino nedelsiant panaikinti draudimą. ESBO atstovas žiniasklaidos laisvės klausimais Arlem Dezier penktadienį taip pat paragino Ukrainos valdžios institucijas atšaukti draudimą.

  2018 metų gruodžio mėnesį Austrijos ir televizijos ir radijo kompanijos "ORF" žurnalistas Kristianas Veršiucas sakė, kad baiminosi dėl savo gyvybės šioje šalyje. Anksčiau savo ataskaitoje apie žurnalistų padėtį Ukrainoje "ORF" reporteris pranešė, kad Kijevo valdžios institucijos jo filmavimo grupei nesuteikė akreditacijos.

  Dar šia tema

  Ukraina atskleidė, ką lėmė Vakarų apgaulė
  Ukraina be Rusijos prapuls, teigia buvusi Rados narė
  Krymas pareiškė, kad Ukraina atsidūrė ties žlugimo riba
  Susikukavo trise: kaip Lietuva, Lenkija ir Ukraina atskleidė "karinę paslaptį"
  Tegai:
  draudimas atvykti, Ukraina

  Svarbiausios temos