04:03 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Jurijus Melis, archyvinė nuotrauka

  Udalcovas atskleidė, kaip Melis sureagavo į paramos akciją

  © Photo : соцсети
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Sausio 13-osios byla (75)
  99

  Šių metų pradžioje portalas "RuBaltic.ru" pradėjo Melio paramos akciją; Lietuvos teismas paskelbs nuosprendį Meliui kovo 27 dieną

  VILNIUS, kovo 11 — Sputnik. Rusijos kariuomenės atsargos pulkininkas Jurijus Melis, kaltinamasis baudžiamojoje byloje dėl 1991 metų sausio 13 dienos įvykių Vilniuje, padėkojo visiems, kurie dalyvauja "RuBaltic.ru" portalo akcijoje. Jo žodžius perdavė Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas.

  Sausio pradžioje "RuBaltic.ru" paskelbė akciją "Pašto dėžutė Jurijui Meliui palaikyti". Akcijoje sudalyvavo ne tik Rusijos politikai, bet ir Europos Parlamento deputatai, taip pat žmogaus teisių aktyvistai, rašytojai ir žurnalistai iš Rusijos ir Baltijos šalių.

  Be to, portalo atstovai pasisakė už Rusijos piliečio paramą Europos Parlamente ir atkreipė Europos visuomenės dėmesį į žmogaus teisių pažeidimus Lietuvoje.

  Rusijos ambasada perdavė Meliui kreipimosi vaizdo įrašą.

  "Pasak Jurijaus Nikolajevičiaus, jį labai sujaudino neabejingų žmonių dėmesys ir jis, savo ruožtu, bandys surasti galimybę padėkoti minėtos akcijos dalyviams", — "RuBaltic.ru" cituoja Udalcovą.

  Tikimasi, kad nuosprendis Meliui bus paskelbtas kovo 27 dieną.

  Melis kaltinamas 1991 metų sausio 13-osios įvykių byloje. Sausio 13-osios byla savo apimtimi ir kaltinamųjų skaičiumi yra viena didžiausių baudžiamųjų bylų nepriklausomos Lietuvos teismų istorijoje. Nukentėjusiųjų šioje byloje — beveik 600, liudytojų — apytiksliai tūkstantis. Bylą sudaro 709 tomai, iš jų vien kaltinamasis aktas — 13 tomų.
  Lietuva kaltina Melį vairavus tanką ir reikalauja jam skirti 16 metų kalėjimo.

  Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pabrėžė, kad pagal Lietuvos įstatymus asmuo gali būti sulaikytas tik trejus metus, tačiau Vilnius nepaiso visų taisyklių.

  Sausio 13-osios byla

  Pasak Lietuvos valdžios institucijų, 1991 metų sausio 13-osios naktį, TSRS daliniams puolant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14 žmonių, daugiau kaip 600 buvo sužeisti.

  Pernai spalį Vilniaus apygardos teismas baigė nagrinėti bylą dėl sovietų agresijos 1991 metų sausio 13-ąją.

  Rusijos Valstybės Dūma pavadino 1991 metų įvykių sausio 13-osios bylos procesą šališku teismu ir istorijos falsifikacija.

  Rusija ne kartą pažymėjo, kad teismo procesas vyksta, pažeidžiant tarptautinę ir Lietuvos vidaus baudžiamąją teisę, o byloje dalyvaujantys asmenys apkaltinti pagal tais laikais neegzistavusius straipsnius.

  Temos:
  Sausio 13-osios byla (75)

  Dar šia tema

  RF ambasadorius Lietuvoje pasveikino su jubiliejumi Jurijų Melį Lukiškių kalėjime
  Apeliacinis teismas paliko Melį už grotų, nes būdamas laisvėje jis gali slėptis
  Lietuvoje atidėtas nuosprendžio paskelbimas Sausio 13-osios byloje
  Tegai:
  Sausio 13-osios byla, Jurijus Melis

  Svarbiausios temos