23:06 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Kijevas, archyvinė nuotrauka

  ES ekspertas: Europoje Ukrainos rinkimai rūpi tik Baltijos šalims ir Lenkijai

  © Sputnik / Григорий Костин
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  6201

  Europa pavargo nuo Ukrainos temos, todėl šios šalies prezidento rinkimai nieko ES nedomina. Išskyrus Lenkiją ir Baltijos šalis

  VILNIUS, kovo 11 — Sputnik. Europa yra pavargusi nuo Ukrainos temos, artėjančių prezidento rinkimų rezultatai labiausiai domina Lenkiją ir Baltijos šalis, sako Pierre-Emmanuel Thomann, geopolitinių tyrimų centro "Eurocontinent" vadovas.

  Rusijos Valstybės Dūma, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Владимир Федоренко

  "Europos Sąjunga jaučia nuovargį. Ukrainos klausimas kelia susirūpinimą Lenkijai ir Baltijos šalims, tačiau kitose šalyse tai nėra piliečių susirūpinimo klausimas", — "RIA Novosti" sakė ekspertas.

  Jis mano, kad suteikę paramą dabartiniam Ukrainos valstybės vadovui Petro Porošenko ES šalių vyriausybės "po valstybės perversmo Maidane įklimpo į Ukrainos klausimą".

  "Tačiau padėtis ne pagerėjo, o tik dar labiau pablogėjo, ir jie negali pakeisti požiūrio (į Porošenko), nes tai reikštų pripažinti pablogėjimo faktą", — sakė Thomannas.

  Kartu jis mano, kad Vakarai palaiko Porošenko, nes siekia tęsti savo kursą.

  Prezidento rinkimai Ukrainoje vyks kovo 31 dieną. Į aukščiausio vadovo postą pretenduoja 39 kandidatai. Apklausų duomenimis, pastaruosius kelis mėnesius reitinge lyderiavo "Batkyvščina" partijos vadovė Julija Tymošenko, tačiau sausio mėnesį ją aplenkė laidų vedėjas Vladimiras Zelenskis. Dabartinio valstybės vadovo Petro Porošenko reitingas siekia 20 proc.

  Nuo pat "Rusijos karinės agresijos" Ukrainoje 2014 metais pradžios Lietuva politiškai palaiko Ukrainą, remia ją visomis įmanomomis ir teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą. 

  Be to, kartu su sąjungininkais Lietuva padeda Ukrainai reformuoti, rengti ir mokyti jos karines pajėgas. Lietuvoje gydomi ir reabilituojami sužeisti Ukrainos kariai.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  Politologas: Baltijos šalys ir Ukraina varžosi, kas didžiausias rusofobas
  Susikukavo trise: kaip Lietuva, Lenkija ir Ukraina atskleidė "karinę paslaptį"
  Ukraina gali netekti bevizio režimo su ES ir TVF paramos
  Austrija pareiškė, kad Ukraina nepasirengusi prisijungti prie ES
  Tegai:
  Lenkija, Baltijos šalys, Ukraina, ES

  Svarbiausios temos