06:11 2019 Gegužės 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1139
 • RUB72.0525
  Europos Parlamentas, archyvinė nuotrauka

  EP pritarė rezoliucijai, kuria siūloma taikyti sankcijas už "dezinformaciją"

  © Sputnik / Алексей Витвицкий
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  42 0 0

  Dokumente raginama "informuoti apie Rusijos dezinformacijos kampanijas, nes tai yra pagrindinis klaidinančios informacijos šaltinis Europoje"

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Strasbūre vykusio posėdžio metu Europos Parlamentas patvirtino rezoliuciją, kurioje Rusijos Federacija buvo vadinama "pagrindiniu klaidingos informacijos šaltiniu Europoje", ir pasiūlė sukurti teisinę sistemą, pagal kurią būtų galima taikyti tikslines sankcijas tiems, kurie laikomi atsakingais už tokias kampanijas, praneša RIA Novosti.

  Rezoliucijos projektas, kurį parengė EP narė iš Lenkijos Anna Fotyga, kuri 2016 metais išgarsėjo kaip skandalingos EP rezoliucijos dėl kovos su Rusijos žiniasklaida autorė, buvo patvirtintas Užsienio reikalų komitete ir pateiktas balsuoti.

  Jis buvo patvirtintas 489 balsavus "už", 148 "prieš" ir 30 susilaikius. Europos Parlamento spaudos tarnyba transliavo balsavimą iš Strasbūro.

  Rezoliucijoje siūloma "pasmerkti vis agresyvesnius Rusijos, Kinijos, Irano, Šiaurės Korėjos ir kitų šalių veiksmus, kuriais siekiama pakenkti arba sustabdyti Europos demokratinių valstybių reguliavimo sistemą ir principus bei Rytų partnerystės šalių suverenumą, taip pat poveikį rinkimams ir paramą ekstremistiniams judėjimams, atsižvelgiant į tai, kad kibernetinių atakų mastas nuolat didėja". 

  Kartu dokumente raginama "informuoti apie Rusijos dezinformacijos kampanijas, nes tai yra pagrindinis klaidinančios informacijos šaltinis Europoje".

  Be to, autorė kviečia "remti su ES ir Vakarų Balkanais susijusias šalis, turinčias patirties bei profesionalių išteklių ir technologijų, užtikrinančių patikimą rinkimų procesų apsaugą nuo kenksmingų kibernetinių, dezinformacijos ir propagandinių veiksmų, kilusių iš Rusijos ir kitų priešiškų šalių".

  Tekste pateikiamas siūlymas "apsvarstyti teisinės sistemos sukūrimą tiek ES, tiek tarptautiniu mastu, kad būtų galima reaguoti į mišrias grėsmes", bei "tikslines sankcijas tiems, kurie atsakingi už dezinformacijos kampanijų organizavimą ir vykdymą".

  Tame pačiame projekte yra pasiūlymas sukurti atskirą pareigybę

  "kovai prieš propagandą", padidinti finansavimą esamoms vadinamosios "strateginės komunikacijos" struktūroms ES ir taip pat rekomenduoti "susieti esamus nacionalinius ir vietos specializuotus centrus, žiniasklaidą, ekspertų grupes ir kitas organizacijas, ypač NATO, kurios susiduria su hibridiniu karu, į visos Europos tinklą, kuris padėtų koordinuoti savo veiksmus".

  2016 metais Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, pavadintą "ES strateginiai ryšiai kovai su trečiųjų šalių propaganda". Dokumente teigiama, kad Rusija tariamai suteikė finansinę paramą opozicinėms politinėms partijoms ir organizacijoms ES šalyse. Maskva šį dokumentą pavadino Europos visuomenės demokratijos idėjų degradacija ir parlamentarizmu.

  Dar šia tema

  Peskovas: Kremlius nesutinka su Makrono kritika Sputnik ir RT atžvilgiu
  Sputnik ir RT pavadinti ES informacinėmis grėsmėmis
  Latvija ir Lietuva toliau didina kovą su Rusijos žiniasklaida — Rusijos URM
  Tegai:
  Rusija

  Svarbiausios temos