02:39 2019 Gegužės 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1167
 • RUB72.0519
  Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis

  Lietuvos premjeras apkaltino LRT bandymu sukurti skandalą aplink jo asmenį

  © Photo: facebook / Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (205)
  118 0 0

  Lietuvos Vyriausybės vadovo manymu, nacionalinis transliuotojas savo publikacijoje bandė mesti jam šešėlį ir supriešinti kaimynines valstybes

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis apkaltino LRT bandymu sukurti skandalą, pasitelkus antraštę, kuri neatspindi politiko kalbos turinio.

  Apie tai premjeras parašė savo Facebook paskyroje.

  "Tai siekis pritraukti skaitytojų dėmesį pačiais pigiausiais būdais — kuriant skandalą ten, kur jo nėra. Įdedant antraštę, kuri neatspindi pasisakymo turinio. Lieka tik apgailestauti, kad visų mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomas nacionalinis transliuotojas ima tendencingai formuoti tik vieną nuomonę ir remiasi tokiais darbo principais", — parašė Vyriausybės vadovas.

  Penktadienį LRT paviešino straipsnį su antrašte "Tėvadienį agitacijai Lazdijuose panaudojęs Skvernelis: latviai mums — ne broliai, o konkurentai". Straipsnyje pasakojama apie ministro pirmininko susitikimą su rinkėjais Lazdijų rajone ir Marijampolėje. Jame buvo pacituota Skvernelio frazė: "Latviai, estai, atrodo, visiškai būtų mūsų broliai, bet taip nėra. Jeigu kalbėti apie tą pačią Latviją, tai yra vienas iš mūsų didžiausių ekonomikos plotmėj konkurentų", kuri ir tapo pagrindine straipsnio antraštės dalimi.

  Komentuodamas publikaciją Facebook paskyroje Skvernelis pažymėjo, kad jam gaila, jog "susitikime dalyvavęs nacionalinio transliuotojo žurnalistas, politikas, kandidatas į Seimą nuo Liberalų sąjūdžio praėjusiuose rinkimuose visuomenei pateikė tendencingą ir iškraipytą informaciją". Pasak premjero, straipsnis buvo bandymas mesti šešėlį jam ir supriešinti kaimynines valstybes.

  Skvernelis pabandė paaiškinti, ką būtent jis pasakė susitikime su Lazdijų rajono gyventojais.

  "Su latviais esame draugai, kaimynai, mus sieja labai glaudūs ryšiai, bendra istorija. Tačiau kartu mes esame ir konkurentai: kalbant apie energetikos klausimus, jūrų uostus, krovinius, transportą. Su Latvija iki šiol nesusitarta dėl jūrų sienos demarkacijos. Tai klausimai, kurie turi būti sprendžiami aukščiausiu lygmeniu, ginant Lietuvos interesus. Tai pagrindinis mano deklaruojamas užsienio politikos principas — nuo personalinės prie nacionalinės užsienio politikos. Prie realaus Lietuvos interesų gynimo. Kalbėjau apie tai", — parašė premjeras.

  Penktadienį Skvernelis dalyvavo trijuose susitikimuose su rinkėjais. Pirmajame savivaldos rinkimų ture būtent Lazdijų rajono rinkėjai buvo vieni aktyviausių šalyje. Čia stebėtojai užfiksavo dešimtis galimų pažeidimų, o Alytaus apygardos policija atliko kelis tyrimus. Antrojo turo išankstinio balsavimo metu taip pat buvo užregistruota pažeidimų.

  Ministras pirmininkas dalyvauja Lietuvos prezidento rinkimuose, kurie vyks gegužės 12 dieną. Trečiadienį spaudos konferencijoje jis pranešė, kad surinko 20 tūkstančių būtinų rinkėjų parašų, kad galėtų užsiregistruoti kaip kandidatas.

  Ministras pirmininkas pareiškė, kad būtina kovoti su korupcija šalyje, skatinti žmonių gerovės ir gyventojų skaičiaus augimą bei stiprinti nacionalinį saugumą. Užsienio politikoje jis išskyrė strateginės partnerystės palaikymą, siekiant užtikrinti Lietuvos nacionalinius interesus.

  Skvernelio rinkimų štabui vadovaus Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas.

  Šiuo metu rinkimų kampanijos dalyviais užregistruoti 13 žmonių. Jie turi surinkti reikiamą parašų skaičių iki kovo 28 dienos.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (205)

  Dar šia tema

  Savivaldos rinkimų rezultatai: kils konfliktai ar ne
  Lietuvos savivaldos rinkimų pamokos
  Saulius Skvernelis susitiko su į Lietuvą atvykusiu Latvijos premjeru
  Skvernelis pristatė savo rinkimų štabo komandą
  Tegai:
  LRT, Lietuva, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos