03:45 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Remigijus Šimašius, archyvinė nuotrauka

  Vilniaus mero rinkimuose triumfuoja Šimašius

  © Photo: Facebook / Remigijus Šimašius
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai — 2019 (35)
  56 0 0

  Preliminariais duomenimis, Remigijus Šimašius prieš Artūrą Zuoką mero rinkimuose laimėjo rezultatu 60 prieš 39 procentus

  VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Sekmadienio vakarą, pasibaigus savivaldos rinkimų antrajame turui, kandidatas į Vilniaus merus Remigijus Šimašius pripažino pergalę prieš savo konkurentą Artūrą Zuoką, rašo LRT.

  Bare "Piano Man bar", kur su bendražygiais laukė rinkimų rezultatų, jis neslėpė džiaugsmo.

  "Džiaugiuosi, kad vilniečiai išsirinko ne katę maiše", ― rėžė antrai kadencijai, preliminariais duomenimis, Vilniaus meru išrinktas Šimašius.

  Preliminariais duomenimis, Remigijus Šimašius prieš Artūrą Zuoką mero rinkimuose laimėjo rezultatu 60 prieš 39 procentus. Perrinktas meras tvirtino, kad apie tokį skirtumą ir svarstė, tačiau nebuvo užtikrintas.

  Šimašius teigė, kad pasibaigus rinkimams, dabar jo lauks nelengvas etapas. Vienu svarbiausių darbų jis įvardijo valdančiosios koalicijos subūrimą. Paklaustas apie potencialius koalicijos partnerius, Šimašius tvirtino linkęs kalbėtis su visais į sostinės tarybą patekusių partijų atstovais.

  Rinkimai
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  "Šiandien apsikeičiau žinutėmis ir trumpai kalbėjau su konservatorių vadu, su kitomis frakcijomis taip pat. Kalbėsimės. Šiandien nenoriu sakyti, su kuo tikrai (eitų į koaliciją ― LRT.lt) ir su kuo tikrai ne, nes po pirmo turo pirmą dieną suformulavau šešis aiškius principus, kuo remiantis formuosiu koaliciją", ― komentavo R. Šimašius.

  Anot jo, svarbiausi koalicijos formavimo kriterijai bus susiję su prioritetiniais darbais. Taip pat, anot Šimašiaus, jam svarbu, kad būsimi partneriai neturėtų neįgyvendinamų reikalavimų dėl postų savivaldybėje.

  Antros kadencijos siekiantis Vilniaus meras kol kas atsargiai kalbėjo apie tai, su kuo jis norėtų burti valdančiąją koaliciją sostinėje. Remigijaus Šimašiaus teigimu, šis procesas prasidės, pasibaigus antrajam savivaldos rinkimų turui.

  Kalbėdamas apie kovą su Artūru Zuoku dėl sostinės mero pozicijos Šimašius teigė nepastebėjęs, kad būtų peržengtos korektiškumo ribos.

  Temos:
  Savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai — 2019 (35)

  Dar šia tema

  Lietuvoje vyksta savivaldybių tarybų ir merų rinkimai
  Tegai:
  Artūras Zuokas, Remigijus Šimašius

  Svarbiausios temos