20:42 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai — 2019 (26)
  62

  Dauguma Lietuvos politikų buvo perrinkti kitai kadencijai

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Daugiau nei trečdalyje Lietuvos savivaldybių pasikeis merai, praneša Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) spaudos tarnyba.

  Vilniaus miesto savivaldybė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  VRK duomenimis, nauji vadovai paskirti 22 savivaldybėse, tarp jų Alytuje, Visagine, Ignalinos ir Klaipėdos rajonuose. 38 Lietuvos savivaldybėse vadovai buvo perrinkti naujai kadencijai. Tarp jų yra Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Druskininkai, Palanga, Vilniaus, Vilkaviškio ir Trakų rajonai.

  Taip pat savivaldybių tarybų rinkimų metu vienmandatėse rinkimų apygardose buvo išrinkti du Lietuvos Seimo nariai. Kadangi Seimo nario pareigos yra nesuderinamos su savivaldybės tarybos nario pareigomis, Seimo nariai turės pasirinkti. Jei jie nuspręstų atsisakyti Seimo nario mandato, turės būti organizuojami nauji Seimo nario rinkimai.

  Preliminariais duomenimis, lietuviai išrinko 1502 savivaldybės tarybos narius, iš kurių 71 procentas yra vyrai ir 29 procentai — moterys. Iš viso buvo išrinkti 60 savivaldybių merai, iš kurių 55 yra vyrai ir penkios moterys.

  Vidutinis išrinktų merų amžius yra 51,1 metų. Jauniausiam miesto vadovui šiek tiek daugiau nei 30 metų — tai yra liberalas Dovydas Kaminskas, laimėjęs rinkimuose Tauragės rajone.

  "Vyriausią merą išsirinko Panevėžio rajono savivaldybės gyventojai. Jis yra virš 66 metų amžiaus. Vyriausiųjų išrinktų merų penketuke yra ir Šiaulių rajono, Kauno rajono, Mažeikių rajono ir Vilniaus rajono išrinkti kandidatai į merus. Beje, net penki savivaldybių tarybų nariai buvo išrinkti savo gimimo dieną, tai yra 2019 metų kovo 3 dieną", — sakoma pranešime.

  Savivaldybių tarybų rinkimams politinės kampanijos dalyviai surinko apie keturis milijonus eurų, teigia VRK.

  Pirmasis savivaldos rinkimų turas vyko kovo 3 dieną, rinkėjų aktyvumas siekė apie 48 procentus. Antrasis turas baigėsi sekmadienį. VRK paskelbė preliminarų būsimų merų sąrašą ir atnaujintą savivaldybių tarybų sudėtį.

  Vietinių tarybų deputatai Lietuvoje renkami slaptu balsavimu ketverių metų kadencijai visuotinės rinkimų teisės pagrindu. Administracinių vienetų merus taip pat tiesiogiai renka respublikos gyventojai.

  Temos:
  Savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai — 2019 (26)

  Dar šia tema

  Savivaldos rinkimų rezultatai: kils konfliktai ar ne
  Tegai:
  savivaldos rinkimai, Lietuva

  Svarbiausios temos