23:02 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  335

  Lietuvos konservatoriai, nepateikdami jokių įrodymų, teigia, kad dainininkas yra susijęs su nusikalstama grupuote, o jo koncertai kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Ingrida Šimonytė, Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į užsienio ir vidaus reikalų ministrus ragindami išplėsti nepageidautinų asmenų sąrašą.

  Konservatoriai ragina Vyriausybę sukurti teisinį mechanizmą, kuriuo vadovaujantis atlikėjai, turintys ryšių su nusikalstamomis grupuotėmis ir įtraukti į Lietuvos valstybių-sąjungininkių nepageidautinų asmenų sąrašus arba viešai išsakę paramą Rusijos užsienio politikai, arba kvestionuojantys Lietuvos sąjungininkų teritorinį vientisumą, būtų įtraukti į nepageidautinų asmenų sąrašą ir negalėtų atvykti bei organizuoti savo pasirodymų Lietuvoje.

  Huawei
  © Sputnik / Кирилл Каллиников

  Kreipimąsi paskatino kovo 19 dieną Vilnius "Siemens" arenoje vykęs Grigorijaus Lepservidzės (Grigory Leps) pasirodymas.

  Politikai remiasi JAV išplatinta informacija, kad dainininkas palaiko ryšius su nusikalstama grupuote "Broliškasis ratas", o Rusijos kriminaliniame pasaulyje atliko kurjerio funkciją — perduodavo pinigus įvairiems asmenims nuo grupuotės lyderių. 2013 metais, už įtarimus ryšiais su nusikalstama grupuote, JAV dainininkui įvedė finansines sankcijas ir uždraudė atvykti į šalį. Į šalį įvažiuoti jam taip pat draudžia Didžioji Britanija ir Izraelis.

  "Lepservidzė tarptautinėje žiniasklaidoje dažnai vadinamas vienu mėgstamiausių Rusijos mafijos atlikėjų. Pabrėžiu, kad tai nėra išimtis — Rusijoje apstu tokių atlikėjų", — teigė Ažubalis. 

  Kasčiūnas įsitikinęs, kad Lietuva turi pasielgtis taip pat, kaip ir kitos Vakarų valstybės.

  "Atsižvelgdami į viešojoje erdvėje prieinamą informaciją, mūsų sąjungininkų argumentus, taip pat raginame užsienio reikalų ministrą ir vidaus reikalų ministrą įtraukti Lepservidzę į nepageidautinų asmenų Lietuvoje sąrašą", — pabrėžė Kasčiūnas.

  Dainininkas yra garbingas Rusijos Federacijos menininkas, daugelio konkursų nugalėtojas, įskaitant Pasaulio muzikos apdovanojimus, "Metų dainą" ir "Auksinis gramofonas".

  Anksčiau Ažubalis ir Kasčiūnas jau kreipėsi į užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių, raginami sugriežtinti nepageidautinų Lietuvoje asmenų nustatymo tvarkos kriterijus. Politikai taip pat ragindavo uždrausti Rusijos dainininkams Timurui Junusovui (Timati) ir Filipui Kirkorovui atvykti į Lietuvą.

  Partijos TS-LKD narys Laurynas Kasčiūnas žinomas dėl savo rusofobiškos pozicijos, taip pat radikalių pasiūlymų. Parlamentaras siūlė legalizuoti memorialų Tarybų kariams nugriovimą, įspėti Lietuvos universitetų studentus apie "Rusijos agresiją", Lietuvos komunistų partiją pripažinti "nusikalstama organizacija", uždrausti filmus rusų kalba.

  Pernai Ažubalis ir Kasčiūnas registravo Draudimo propaguoti komunizmą arba kitą totalitarinę santvarką viešuosiuose objektuose įstatymą, norėdami įstatymu įpareigoti pašalinti iš viešų erdvių ir objektų tarybinę simboliką. Tačiau Kultūros ministerija tokiam konservatorių siūlymui nepritaria.

  Dar šia tema

  Kasčiūnas prašo išsiaiškinti, kodėl "Forum Cinemas" rodo filmuką rusų kalba
  Kasčiūnas pasiūlė įtraukti Timatį į nepageidaujamų asmenų sąrašą
  Seimo nariai įsteigė Trampo draugų grupę, kuriai vadovauja Kasčiūnas
  Kasčiūnas nori ištirti, ar lietuvių duomenimis per Facebook nepasinaudojo Rusija
  Ažubalis ir Kasčiūnas kreipėsi į VSD dėl nepasitikėjimo "Huawei"
  Tegai:
  Lietuva, Audronius Ažubalis, Laurynas Kasčiūnas, Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos