01:35 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (56)
  303

  Anksčiau Giedrius Grabauskas buvo iškviestas į Lietuvos kriminalinės policijos biurą neva liudyti, bet jis nepanoro atvykti be advokato

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Žmogaus teisių aktyvistas, Lietuvos socialistinio liaudies fronto pirmininkas Giedrius Grabauskas buvo iškviestas į Kriminalinės policijos biurą liudyti "Paleckio byloje", tačiau atsisakė atvykti pas tyrėją be advokato.

  Interviu "Sputnik Lietuva" jis sakė, kad buvo iškviestas kaip liudytojas. Grabauskui pasirodė įtartinas tas faktas, kad jį iškvietė iškart po Kaliningrade vykusios viešos diskusijos.

  "Net ir advokatui tai pasirodė įtartina. Kaip tai — toks skubėjimas, kaip tai — "galite atvykti netgi be advokato". Sakė, tokią galimą išvadą, kad atvyksi, o jie atras kažką dar pagal kitas bylas arba panorės kažką dar pateikti. Manau, jiems labai nepatiko, kad pastaruoju metu aš daug kur buvau — Briuselyje, Maskvoje, Kaliningrade. Ten vyko įdomus forumas, konkrečiai — nacizmo herojizavimas, represijos, nacių nusikaltėlių šlovinimo faktai. Tai skirtingos temos, bet aktualios. Man atrodo, jiems nepatiko šitokia tiesa", — sakė žmogaus teisių aktyvistas.

  Grabauskas teigė, jog jam buvo grasinama. Pasak jo, po to, kai jis atsisakė atvykti į apklausą, teisėsaugos pareigūnai bandė jį sulaikyti, tačiau jam pavyko to išvengti.

  "Po 13:00 išėjau į parduotubvę. Išeinu iš parduotuvės, žiūriu, atvažiuoja ekipažas, išlipo, pradėjau šaukti. Gyvenu priemiestyje, viską ten išvaikščiojau. Turbūt jie blogai pažįsta rajoną, pabėgau nuo jų. Bandysiu susisiekti su advokatu", — sakė Grabauskas.

  Anksčiau teisėsauga norėjo patraukti Grabauską atsakomybėn už agitacijos lankstinukų su užrašais "Tautininkai" ir "Lauk eurą" saugojimą, tačiau 2018 metų vasarį jis buvo išteisintas.

  Be to, jau šių metų sausio mėnesį Seimas paprašė Generalinės prokuratūros patikrinti Grabausko pareiškimus apie "partizanus", kuomet jis dalyvavo "Rossija 24" laidoje, kurioje tariamai transliuota "klaidinanti" informacija apie Lietuvos "partizanus", kuriems įteikta Laisvės premija.

  "Paleckio byla"

  Pernai, gruodžio pabaigoje, spaudos konferencijos metu, Lietuvos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, Valstybės saugumo departamento (DGB) vadovas Darius Jauniškis ir policijos komisaras Linas Pernavas paskelbė, kad jie tariamai atskleidė "šnipinėjimo tinklą" šalyje, kuris rinko duomenis Rusijai. Visų pirma, ši asmenų grupė sąmoningai palietė "jautriausius Lietuvai įvykius".

  Pasak pareigūnų, buvęs Socialistinio liaudies fronto pirmininkas Algirdas Paleckis sulaikytas daugiau nei prieš mėnesį. Taip pat įtariama, kad mažiausiai šeši opozicijos politikų partneriai dalyvauja "šnipinėjimo tinkle".

  Be to, Paleckis anksčiau buvo teistas pagal Baudžiamojo kodekso 170 straipsnį "Dėl sovietinės okupacijos neigimo" už pasisakymą apie 1991 metų sausio 13 dienos įvykius Vilniuje. Jis padarė prielaidą, kad tada "savi šaudė į savuosius".

  Rusijos Federacijos visuomenės rūmai pažymėjo, kad Paleckio suėmimas įvyko, Lietuvoje vyraujant priešiškumui, nukreiptam į Rusiją ir jos piliečius.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (56)

  Dar šia tema

  Prieš "raganų medžioklę": Rygoje įvyko Paleckio palaikymo piketas
  Paleckio palaikymo mitingas: trys dešimtys neabejingųjų tylos vandenyne
  Rusijos URM pasmerkė Lietuvos policijos savivalę rusakalbių atžvilgiu
  Lietuvos prokuratūra teigia, kad Rusijos Federacija bando suklaidinti visuomenę
  Rusija pasiūlė sukurti "Melio sąrašą" Lietuvai dėl Sausio 13-osios bylos
  Tegai:
  teisėsauga, Lietuva, Algirdas Paleckis

  Svarbiausios temos