06:43 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Ypatingas reformos akcentas — didinti darbo rinkos patrauklumą, reformuojant mokesčių sistemą, ją darant teisingesnę ir patrauklesnę investuotojams, mažinti darbo jėgos mokesčius, ypač gaunantiems vidutines pajamas asmenims

  VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis Lietuvos Ekonomikos konferencijoje pristatė pagrindines Vyriausybės vykdomas reformas, esminius pokyčius ekonomikos, socialinėje ir kitose srityse, rašoma Vyriausybės pranešime.  

  Premjeras pabrėžė, kad 2018 metais sukurtas bendrasis vidaus produktas (BVP), palyginti su 2017 metais, padidėjo 3,4 proc. Bruto darbo užmokestis pernai IV ketvirtį, žvelgiant į ankstesnius metus, išaugo apie 10 proc., o viešajame sektoriuje padidėjo 12,5 procentų.

  Akcentuota, kad Pasaulio banko tyrime "Doing Business 2018" Lietuva pakilo į 14 vietą, o tai istoriškai geriausias šalies įvertinimas pagal šį indeksą. Pasauliniame kontekste Lietuva užima 3-iąją vietą pagal užsienio investicijų kuriamų darbo vietų vertę. 2018 metais į šalį pritrauktas rekordinis kiekis tiesioginių užsienio investicinių projektų sukurs daugiau nei 6700 darbo vietų.

  Taip pat labai svarbu, kad pernai ir šių metų pradžioje pirmą kartą fiksuotas teigiamas migracijos rezultatas.

  "Vyriausybė pernai pavasarį pasiūlė visapusišką reformų paketą, šešios reformos, kurios įgyvendinamos kartu, iš esmės pagerins gyvenimo, darbo ir vaikų auginimo aplinką Lietuvoje, žmonės daugiau uždirbs ir turės daugiau paskatų dirbti Lietuvoje", — sakė Skvernelis.

  Pažymėta, jog ypatingas reformos akcentas — didinti darbo rinkos patrauklumą, reformuojant mokesčių sistemą, ją darant teisingesnę ir patrauklesnę investuotojams, mažinti darbo jėgos mokesčius, ypač gaunantiems vidutines pajamas asmenims.

  Pasak premjero, jau 2019 metų sausio mėnesį, palyginti su 2018 metų sausiu, neto vidutinės pajamos padidėjo 104 eurų. Iš jų 40 eurų — dėl mokesčių reformos, likusi dalis — dėl augančios ekonomikos.

  Tai pat bus toliau stiprinama kova su šešėline ekonomika, numatyta šiemet iš šešėlio gauti 220 mln. eurų mokesčių ir socialinio draudimo įmokų. 

  Kalbant apie sveikatos reformą pabrėžta, kad jau sutrumpėjo eilės pas gydytojus — pernai pas šeimos gydytoją per 7 dienas pateko 89 proc. asmenų. Sparčiai populiarėja pasiūlyta naujovė — nuotolinė paslauga pacientas-gydytojas, taip pat sumažėjo išlaidos vaistams.

  Per dvejus metus viešosiose gydymo įstaigose dirbančių gydytojų vidutinis darbo užmokestis pakilo 379 eurais (28 proc.), o slaugytojų — 207 eurais (30 proc.).

  2016 metais dėstytojų, mokslo darbuotojų ir tyrėjų darbo užmokestis padidintas vidutiniškai 40 proc. 83 proc. šiemet padidinta ir doktorantams teikiama parama, pertvarkomas aukštųjų mokyklų tinklas.

  Tęsiant reformos trejų metų planą, bus atnaujinamas ugdymo turinys, toliau modernizuojama mokyklų įranga, keliama ugdymo kokybė, toliau didės atlyginimai, mažinamos patyčios, neformalaus švietimo plėtra.

  Dar šia tema

  Šių metų reformos kovos su skurdu, socialine atskirtimi ir pajamų nelygybe
  Paksas papasakojo, kodėl lietuviai bijo mokesčių reformos
  Speciali komisija prižiūrės Vyriausybės reformų įgyvendinimą
  Seimo kadencijos pusiaukelė ― dveji metai politinių rietenų ir tuščių reformų?
  Tegai:
  mokesčiai, reformos

  Svarbiausios temos