02:52 2019 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1123
 • RUB71.0887
  Protesto Akcija Kijeve, archyvinė nuotrauka

  JAV tikisi skaidrių Ukrainos prezidento rinkimų

  © Sputnik / Стрингер
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  55 0 0

  Jungtinės Valstijos remia Ukrainos žmones ir tikisi, kad kitą savaitę Ukrainoje vyks laisvi, teisingi ir saugūs rinkimai

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. JAV laukia laisvų, teisingų ir saugių prezidento rinkimų Ukrainoje, rašo "RIA Novosti" su nuoroda į Amerikos ambasadorę Mari Jovanovič.

  "Jungtinės Valstijos remia Ukrainos žmones ir tikisi, kad kitą savaitę Ukrainoje vyks laisvi, teisingi ir saugūs rinkimai. Mes raginame Ukrainos valdžios institucijas, pilietinę visuomenę ir visus piliečius prisidėti prie Ukrainos demokratijos", — sakė Jovanovič vaizdo įraše, paskelbtame JAV ambasados Ukrainoje Facebook paskyroje.

  Be to, Jovanovič paragino ukrainiečius balsuoti kovo 31 dieną.

  "Ar jūs žinote, kur būsite kitą savaitę? Jei vis dar neplanuojate balsuoti Ukrainos prezidento rinkimuose, raginu jus tai padaryti. Demokratija galima tik aktyviai dalyvaujant piliečiams. O rinkimai — galimybė įvardyti savo lyderius ir parodyti, ko mes iš jų tikimės", — sakė Jovanovič.

  Prezidento rinkimai Ukrainoje vyks kovo 31 dieną. Į valstybės vadovo postą pretenduoja 39 kandidatai. Remiantis apklausomis, prezidento reitingo lyderė per pastaruosius kelis mėnesius buvo partijos "Batkyvščina" vadovė Julija Tymošenko, tačiau sausio mėnesį Vladimiras Zelenskis aplenkė ją. Dabartinio valstybės vadovo Petro Porošenko reitingas, turimais duomenimis, siekia apie 20%.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  Ukraina paaiškino "Zelenskio fenomeną"
  Kremlius viliasi, kad laikas viską sudėlios į savas vietas santykiuose su Ukraina
  Tegai:
  rinkimai, Ukraina

  Svarbiausios temos