14:49 2019 Birželio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1394
 • RUB71.7127
  Andrius Kubilius, archyvinė nuotrauka

  Kubilius nori, kad Rusija ir toliau būtų Europos Tarybos narė

  © Фото: Facebook Andrius Kubilius
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  68 0 0

  Anot kandidato į ET generalinio sekretoriaus postą, svarbu, kad eiliniams Rusijos žmonėms išliktų galimybė vadovautis europietiškais standartais, pasinaudojant savo žmogaus teisėmis

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Rusijai sugrįžus į Europos Tarybą, ji turėtų sumokėti apie 60 milijonų eurų skolą, LRT Televizijos laidoje "Savaitė" sakė kandidtatas į ET generalinio sekretoriaus postą Andrius Kubilius.

  Kubilius papasakojo, kad pristatydamas savo kandidatūrą Europos taryboje jis sėdėjo priešais Rusijos ambasadorių Ivaną Soltanovskį, tačiau nepastebėjo jo reakcijos į savo kalbą.

  "Buvo klausimų, kur nesutarėme — dėl tos pačios Krymo okupacijos labai aiškiai pasakiau. Bet aš išdėsčiau savo poziciją, kaip aš matau, nes iš tikrųjų, mano įsitikinimu, būtų labai svarbu, kad Rusija toliau būtų Europos Tarybos narė. Dabar balsavimo teisės yra sustabdytos po Krymo okupacijos, nes svarbu yra tai, kad Rusijos žmonėms, eiliniams žmonėms tai yra viena iš galimybių vadovautis europietiškais standartais, pasinaudojant savo žmogaus teisėmis, nes jie gali kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą", — sakė Kubilius.

  Jis pridūrė, jog šiuo metu apie 20 procentų Europos Žmogaus Teisių Teismo bylų yra iš Rusijos. Todėl jis laikosi nuomonės, kad Rusijos žmonėms turėtų išlikti ši teisė.

  Europos Tarybos pastatas
  © Sputnik / Владимир Федоренко

  Interviu metu Kubilius taip pat priminė, kad Europos Taryba patiria tam tikrą finansinę krizę dėl to, kad Rusija jau dvejus metus nemoka mokesčių po to, kai buvo sustabdytas jos balsavimas Parlamentinėje Asamblėjoje. Būtent todėl jis siūlo steigti stabilizavimo fondą, kad kitą kartą nekiltų kitoms šalims, turinčioms galbūt problemų su žmogaus teisėmis arba Europos Tarybos kokiais nors sprendimais, pagunda taikyti tokį patį "tokio finansinio šantažo instrumentą, kaip taiko Rusija".

  Pasak politiko, toks fondas turėtų sudaryti apie 30 mln. eurų, tiek per metus moka didžiosios valstybės.

  "Rusijai sugrįžus, ji turėtų sumokėti savo skolą, apie 60 milijonų. Ir tai būtų iš tikrųjų svarbus dalykas, nes pats organizacijos biudžetas, reguliarus biudžetas yra tikrai labai nedidelis. Aš net nustebau — bendras metinis biudžetas yra 240 milijonų eurų", — tvirtino Kubilius.

  Taip pat kandidatas pabrėžė, jog jei Rusija iki liepos mėnesio vienaip ar kitaip neišspręs savo problemų, tada, pagal Europos Tarybos statutą, turi būti keliamas klausimas dėl jos tolesnio statuso.

  "Ir čia gali būti, kad iškils klausimas ir bus siūlymų dėl jos finansinių įsipareigojimų nevykdymo, kad jos veikla irgi turi būti suspenduojama. Todėl visi tikisi, kad to pavyks išvengti", — įsitikinęs politikas.

  Europos Taryba yra seniausia 47 Europos valstybes vienijanti organizacija, kurios tikslai — teisės viršenybės, demokratijos ir žmogaus teisių skatinimas bei apsauga. Lietuva šios organizacijos narė yra nuo 1993 metų. Europos Tarybos veiklai vadovauja Generalinis Sekretorius, renkamas penkerių metų kadencijai. Šiuo metu Generalinis Sekretorius yra norvegas Thorbjørnas Jaglandas.

  Be Kubiliaus į šį postą pretenduoja Belgijos užsienio reikalų ministras Didje Reinders, Graikijos parlamento narė Dora Bakojanni, Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministrė Maria Peičinovič Burič.

  Dar šia tema

  Europos Tarybos generalinis sekretorius pareiškė apie "Ruxit" grėsmę
  Paksas pavadino Lietuvą naujo realaus tarptautinio konflikto mediatore
  Lietuvoje sudarytas daugiausia žiniasklaidos dėmesio sulaukusių politikų reitingas
  Buvęs Lietuvos premjeras pristatė "rinkimų programą" Europos Tarybai
  Tegai:
  Europos Taryba, Rusija, Andrius Kubilius

  Svarbiausios temos