18:25 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai — 2019 (26)
  67

  Naujausi rezultatai buvo patvirtinti tose savivaldybėse, kuriose buvo gauta daugiausia skundų

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino galutinius Lietuvos savivaldos rinkimų rezultatus.

  Iki balandžio 6 dienos komisija turi išduoti savivaldybių tarybų narių ir merų pažymėjimus. Išrinkti dalyviai pirmame susitikime turės prisiekti.

  Pirmasis balsavimo turas vyko kovo 3 dieną, antrasis — kovo 17 dieną. Lietuviai išrinko 1502 savivaldybių tarybų narius, iš jų 60 merų. 71 procentas išrinktų yra vyrai, likusią dalį sudaro moterys. Penkios moterys tapo merėmis.

  Išvakarėse galutiniai rezultatai buvo patvirtinti tose savivaldybėse, kurios gavo daugiausia skundų. Tarp jų — Alytaus rajono, Kaišiadorių, Kalvarijos, Marijampolės, Mažeikių, Radviliškio, Raseinių, Šilutės, Švenčionių, Tauragės, Vilniaus, Varėnos ir Zarasų savivaldybės.

  Vilniui vadovaus LGBT bendruomenės "karūnuotas" meras >>

  VRK duomenimis, 38 žmonės, anksčiau ėję mero pareigas, buvo perrinkti dar vienai kadencijai. Jauniausias politikas buvo išrinktas į Kazlų Rūdos savivaldybės tarybą, o vyriausias — Biržų rajone, kur vidutinis kandidatų amžius siekia 57 metus.

  Taip pat merais buvo išrinkti du Seimo nariai: liberalas Vitalijus Gailius Joniškio rajone ir partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" narys Bronius Markauskas Klaipėdos rajone.

  Temos:
  Savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai — 2019 (26)

  Dar šia tema

  Nauji merai atsiras daugiau nei trečdalyje Lietuvos savivaldybių
  Tegai:
  rinkimai, Lietuva, savivaldos rinkimai

  Svarbiausios temos