23:49 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Sausio 13-osios byla (91)
  67

  Į teismo posėdį atvykusiam ambasadoriui Aleksandrui Udalcovui buvo pasakyta, kad nėra vietų

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Rusijos ambasados ​​Lietuvoje darbuotojai, tame tarpe ir ambasadorius, negalėjo dalyvauti 1991 metų Vilniaus įvykių bylos teismo posėdyje, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Rusijos diplomatinės atstovybės Lietuvos sostinėje spaudos atašė Aleksandrą Kudriavcevą.

  "Rusijos ambasados ​​atstovai negalėjo dalyvauti teismo posėdyje. Atvyko ambasadorius Aleksandras Udalcovas, tačiau jam taip pat buvo atsakyta. Jam pasakė, kad nėra vietų", — pranešė Kudriavcevas.

  2016 metais Lietuvoje prasidėjo Sausio 13-osios bylos teismo posėdžiai. Lietuvos prokuratūra teigia, kad 1991 metų sausio mėnesį žmones šalia Vilniaus televizijos bokšto nužudė sovietų kareiviai, tačiau nepateikia jokių įrodymų.

  Rusijos tyrimo komitetas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Воскресенский

  Tarp atsakovų yra du Rusijos piliečiai: 2014 metais Lietuvoje sulaikytas Jurijus Melis ir buvęs karininkas Genadijus Ivanovas, gyvenantis Lietuvoje. Prokuroras pareikalavo nuteisti Melį 16 metų kalėjimo, įskaitant laikotarpį nuo jo sulaikymo 2014 metais, o Ivanovą — 12 metų kalėjimo.

  Sausio 13-osios byla

  1990 metų kovo 11 dieną Lietuvos Aukščiausioji Taryba paskelbė respublikos nepriklausomybės atkūrimą. 1991 metų sausio mėnesį Lietuvoje prasidėjo neteisėti protestai, o šalyje buvo dislokuoti specialiųjų pajėgų kariai. Sausio 13-osios naktį į Vilniaus centrą buvo nukreipta sovietinių šarvuočių kolona. Susidūrimų metu šalia televizijos bokšto žuvo 14 žmonių, daugiau nei 600 žmonių sužeista. Tai pat įvykių metu žuvo Tarybinės armijos desantininkas leitenantas Viktor Šatckich, jis buvo nušautas šūviu į nugarą.

  Rusijos valstybės Dūma pasirašė dokumentą dėl vadinamosios Sausio 13 -osios bylos, susijusios su 1991 metų įvykiais Lietuvoje, teisminio nagrinėjimo, pavadindama jį blogiausiu "baudžiamojo teisingumo tradicijų politiniu procesu", kuris jokiu būdu nėra susijęs su žmogaus teisių ir laisvių apsauga.

  2018 metų liepos mėnesį Rusijos Federacijos tyrimų komitetas pradėjo bylą prieš Lietuvos prokurorus ir teisėjus dėl nekaltų žmonių patraukimo baudžiamojon atsakomybėn po to, kai buvo atliktas tyrimas dėl 1991 metų įvykių Vilniuje.

  1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje
  © Sputnik
  1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje
  Temos:
  Sausio 13-osios byla (91)

  Dar šia tema

  Lietuvoje atidėtas nuosprendžio paskelbimas Sausio 13-osios byloje
  Europos Parlamentas aptarė Lietuvos valdžios poziciją Sausio 13-osios byloje
  Udalcovas atskleidė, kaip Melis sureagavo į paramos akciją
  Tegai:
  Aleksandras Udalcovas, teismas

  Svarbiausios temos