17:10 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Sausio 13-osios byla (110)
  100

  Lietuvoje gyvenantis rusas asmeniškai stojo prieš teismą

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Rusijos pilietis, buvęs karys Genadijus Ivanovas Lietuvoje nuteistas ketveriems metams laisvės atėmimo byloje dėl 1991 metų sausio 13 dienos įvykių Vilniuje, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau prokuratūra pareikalavo skirti Ivanovui 12 metų kalėjimo. Kaip pažymėjo jo advokatė Julija Žukienė, jis gavo nedidelį terminą, nes "beveik niekur nedalyvavo, tiesiog stovėjo uniformuotas prie Spaudos rūmų".  

  Šiuo metu Ivanovas gyvena Vilniuje. Jis ir rusas Jurijus Melis yra vieninteliai kaltinami Rusijos Federacijos piliečiai, kurie asmeniškai stojo prieš teismą. Dauguma kaltinamųjų "Sausio 13-osios byloje" teisiami už akių.

  Vilniaus apygardos teismas kovo 27 dieną skelbia nuosprendį byloje dėl 1991 metų sausio 13-osios įvykių prie Vilniaus televizijos bokšto. Teismas pripažino kaltais dėl "karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui" buvusį TSRS gynybos ministrą Dmitrijų Jazovą ir buvusį KGB karininką Michailą Golovatovą ir skyrė jiems atitinkamai 10 ir 12 metų kalėjimo.

  Be to, teismas paskelbė nuosprendį dar daugiau nei 30 teisiamųjų, tarp kurių yra buvęs Vilniaus įgulos vadas, generolas majoras Vladimiras Uschopčikas, kuris buvo nuteistas 14 metų kalėjimo. Iš viso byloje kaltinimai pareikšti 67 žmonėms.

  1991 metų sausio 13-osios naktį netoli Vilniaus televizijos bokšto prasidėjo ginkluoti susidūrimai, kurių metu žuvo 14 žmonių, dar 600 buvo sužeisti. Lietuvos prokuratūra nepagrįstai tvirtina, kad tuos žmones nužudė sovietų kareiviai. Tai pat įvykių metu žuvo Tarybinės armijos desantininkas leitenantas Viktor Šatckich, jis buvo nušautas šūviu į nugarą.

  Rusija ne kartą kritikavo šį teisminį procesą Lietuvoje, teigdama, kad jis vykdomas pažeidžiant tarptautinę ir Lietuvos vidaus baudžiamąją teisę, o į bylą įtraukti asmenys apkaltinti pagal tais laikais neegzistavusius straipsnius.

  1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje
  © Sputnik
  1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje
  Temos:
  Sausio 13-osios byla (110)

  Dar šia tema

  Europos Parlamentas aptarė Lietuvos valdžios poziciją Sausio 13-osios byloje
  Rusija apkaltino Lietuvos prokurorą dėl Sausio 13-osios įvykių
  Rusija pasiūlė sukurti "Melio sąrašą" Lietuvai dėl Sausio 13-osios bylos
  Tegai:
  Rusija, Lietuva, teismas, Sausio 13-osios byla

  Svarbiausios temos