15:31 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  102

  Politikas taip pat pareiškė, jog pateikė skundą prokuratūrai dėl to, kad Anušauskas apšmeižė Titovą ir jo rinkėjus

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Viačeslavas Titovas, buvęs miesto tarybos narys, "Lietuvos rusų sąjungos" vietos filialo pirmininkas, knygos "Aš esu Vanagas" autorių, Lietuvos Seimo narį, istoriką Arvydą Anušauską pavadino "ne daugiau kaip scenaristu".

  Apie tai jis kalbėjo interviu Sputnik Lietuva.

  "Kalbant apie Arvydą Anušauską, faktas yra tai, kad prokuroras jį iškvietė kaip specialistą istoriką, kuris parašė knygą apie Adolfą Ramanauską-Vanagą <...> Ir dėl to, kaip jį pavadino prokuroras, "ekspertą Anušauską", aš vadinau "scenaristu", nes jis rašo grožines knygas, gauna už tai honorarą ir yra suinteresuotas asmuo", — sakė politikas.

  Be to, jis pareiškė, kad pateikė skundą prokuratūrai dėl šmeižto. Anksčiau, pasak politiko, Anušauskas viešojo komiteto "Titov ir teisingumas" pergalę savivaldybių rinkimuose pavadino "Rusijos konsulato pergale" ir sakė, kad Titovas ir jo rinkėjai "negali susitaikyti su Lietuvos nepriklausomybe".

  Deputatas taip pat papasakojo, kad kitas posėdis numatytas balandžio 4 dieną. Titovas nustebo dėl tokio trumpo laikotarpio, nes paprastai tokios bylos tęsiasi ilgiau.

  "Labai sunku suprasti, ką aš pažeidžiau. Laikausi įstatymų, turiu Lietuvos Konstitucijos apsaugą, turiu teisę pareikšti savo nuomonę", — sakė Titovas.

  Pasak jo, jis vykdė savo tiesiogines miesto tarybos pavaduotojo pareigas: įsigilino į temą, uždavė klausimą ir išreiškė nuomonę, o dabar yra "politiškai persekiojamas".

  Pernai, liepos pabaigoje, Lietuvoje kilo skandalas dėl Titovo pasisakymų apie tai, kad Lietuvos "partizanas", ​​"miško brolis" Adolfas Ramanauskas-Vanagas susijęs su 8 tūkstančių taikių piliečių ir vaikų nužudymu. Savo socialinio tinklo paskyroje Titovas patalpino ir viešą įrašą, kuriame nurodė, kad Vanagas dalyvavo vadinamuose karo lauko teismuose ir asmeniškai skelbė mirties nuosprendžius taikiems Lietuvos gyventojams.

  Dėl Titovo pasisakymų, paniekinančių mirusiojo atminimą, taip pat buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas Klaipėdos apygardos prokuratūroje, o Klaipėdos miesto iniciatyva Titovui buvo pradėta įgaliojimų netekimo procedūra.

  Vėliau Lietuvos administracinis teismas nutarė, kad Titovas pažeidė deputato priesaiką. Titovas atsisakė deputato mandato lapkritį tam, kad galėtų dalyvauti rinkimuose. Klaipėdos miesto savivaldybėje gavo du mandatus.

  "Miško broliai" Lietuvoje 

  Lietuvoje "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikę ginkluoto judėjimo, 1940-1950 m. veikusio šalies teritorijoje, organizatoriai. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis iš tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybinių partijų darbuotojų žudynių.

  Lietuvos savivaldybių rinkimai vyko kovo 3 dieną. Pagal naujausius duomenis, rinkėjų aktyvumas siekė 47,8 proc.

  Miško broliai Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  © Sputnik /
  "Miško broliai" Baltijos šalyse 1940-1950 metais

  Dar šia tema

  Lietuvius bandoma įbauginti, kad jie tylėtų apie "partizanus", pareiškė Titovas
  Naujas Lietuvos politinio gyvenimo formatas
  Kovo 11-ąją Klaipėdoje bus atidengta Ramanausko-Vanago memorialinė lenta
  Tegai:
  Viačeslavas Titovas

  Svarbiausios temos