20:36 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  91

  Pasak ministro, Kijevo politika "iš esmės neturėtų pasikeisti", o Lietuva turi padėti Ukrainai, nepaisant problemų ir iššūkių, "kurių jai tikrai nėra per mažai"

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Provakarietiška Ukrainos kryptis neturėtų pasikeisti po šioje šalyje vykstančių prezidento rinkimų, pirmadienį pareiškė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius po Palangoje vykusio Šiaurės, Baltijos ir Višegrado šalių užsienio reikalų ministrų susitikimo.

  Pasak ministro, Kijevo politika "iš esmės neturėtų pasikeisti".

  "Visi kandidatai nežadėjo keisti politikos iš principo. Manau, kad yra požiūriai dėl kovos su korupcija, kiti dalykai, labiau susiję su vidaus darbotvarke, bet kalbant apie išorės veiksmus, apie požiūrį į šalies ateitį, principinį provakarietišką požiūrį, ji iš principo yra tokia pati", — kalbėjo jis.

  Ministras pabrėžė Lietuvos vaidmenį šiuo klausimu. Pasak Linkevičiaus, Lietuva turi padėti Ukrainai, nepaisant problemų ir iššūkių, "kurių jai tikrai nėra per mažai".

  Jis pažymėjo, kad Lietuvos valdžia yra pasirengusi dirbti su šalimi ten, kur matys progresą, "niekada nepamiršdama, kad ši šalis vykdo reformas tuo metu, kai vyksta kariniai veiksmai".

  Prezidento rinkimai Ukrainoje vyko sekmadienį, kovo 31 dieną. Antrajame Ukrainos prezidento rinkimų ture susirungs komikas, pramogų pasaulio atstovas Vladimiras Zelenskis ir dabartinis prezidentas Petro Porošenko. Pagal pirmojo Ukrainos prezidento rinkimų turo rezultatus, Zelenskis pirmauja surinkęs 30,22% balsų, Porošenko palaiko 16,65% piliečių, o partijos "Batkyvščina" lyderę Juliją Tymošenko — 13,13% rinkėjų.

  Lietuva teikia humanitarinę pagalbą ir ginklus Ukrainai. Pirmą kartą Lietuva perdavė Kijevui ginklus 2014 metais. Be to, Lietuvos vadovybė periodiškai praneša apie karinės paramos didinimą Ukrainai.

  Rusija ne kartą įspėjo Vakarų šalis dėl ginklų tiekimo Ukrainai, nes tai gali dar labiau aštrinti konfliktą šalies rytuose.

  Dar šia tema

  Ukrainos prezidento lenktynių lyderiai balsavo rinkimuose
  Suskaičiavus 40 proc. balsų, Ukrainos prezidento rinkimuose pirmauja Zelenskis
  Kijevo rinkimų apylinkėje pakabintas Ukrainos žemėlapis be Krymo
  Tegai:
  Ukraina, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos