03:34 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  69

  Pasak RF užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, Maskva yra atvira dialogui su Kijevu, kad būtų įgyvendinti Minsko susitarimai, tačiau Ukrainos prezidentas Petro Porošenko to nenori ir nieku gyvu nedarys

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Maskva yra atvira dialogui su Kijevu, kad būtų įgyvendinti Minsko susitarimai, tačiau Ukrainos prezidentas Petro Porošenko to nenori ir nieku gyvu nedarys, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas interviu laikraščiui "Moskovskij komsomolec".

  "Mes esame atviri dialogui, kuris bus skirtas ne tuščioms šnekoms ir ne savo pasyvumui pateisinti, bet praktiniam Minsko susitarimų įgyvendinimui. Neabejoju, kad Petro Porošenko nenori ir to nedarys. Kai vadovaujantis humanitariniam Donbaso pogrupiui Viktoras Medvedčukas pasiūlė rimtai aptarti, kokias autonomines teises galima suteikti Donbasui, jis buvo pavadintas išdaviku, o Porošenko sakė, kad to niekada neįvyks, nors jis pats pasirašė dokumentą, reglamentuojantį specialų Donbaso statusą, kuris yra detaliai aprašytas Minsko susitarimuose", — sakė Lavrovas.

  Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą fone. Rusija nuolat kaltinama "kišimusi" į kaimyninės šalies reikalus, taip pat "dalyvavimu" Donbaso konflikte, šnipinėjimu ir kibernetinėmis atakomis. Be to, Kijevo vadovybė nuolat skelbia radikalius pareiškimus ir kviečia bendrauti su Rusijos Federacija, "pasitelkus jėgą". Tuo tarpu kai kurios Vakarų šalys, ypač JAV, Kanada, Didžioji Britanija ir Lietuva, teikia Kijevui karinę pagalbą, tiek tiekdamos ginklus, tiek pinigus.

  Rusijos ir Ukrainos pasienis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Корнев

  Savo ruožtu Rusija ne kartą ragino Vakarų partnerius susilaikyti nuo ginklų tiekimo Ukrainai ir teigė, kad tokiais veiksmais Vašingtonas ir ES provokuoja konflikto eskalaciją šalies rytuose ir trukdo laikytis Minsko susitarimų.

  Maskva ne kartą pabrėžė, jog yra suinteresuota tuo, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę, be to, ji nesiruošia nieko pulti. Tuo pačiu metu Rusijos vadovybė pažymėjo, kad NATO naudojasi Vakarų isterija dėl "Rusijos grėsmės", kad padidintų karinių kontingentų ir technikos skaičių prie Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  Dėl to, kad Ukraina nesilaiko Minsko susitarimų, Rusija apkaltino JAV ir Europos Sąjungą
  Rusija, JAV, Ukraina ir ne tik: Vladimiro Putino susitikimas su žurnalistais ― baigėsi
  Ukraina įvertino karo su Rusija tikimybę
  Ukraina turi planą, jei žlugs derybos su Rusija dėl dujų
  Tegai:
  Petro Porošenka, Ukraina, Minsko susitarimai, Sergejus Lavrovas

  Svarbiausios temos