04:13 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  80

  Dokumente raginama tęsti Jungtinių Valstijų karinių pajėgų dislokaciją Lietuvoje

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Lietuva ir Jungtinės Valstijos susitarė bendradarbiauti gynybos srityje iki 2024 metų, praneša Pentagono spaudos tarnyba.

  Atitinkamą dokumentą pasirašė JAV gynybos sekretoriaus padėjėja tarptautiniams reikalams Katherin Wheelbarger ir Lietuvos gynybos politikos direktorius Robertas Sapronas.

  Plane numatytos jungtinės pratybos, bendradarbiavimas kibernetinio saugumo srityje, taip pat keitimasis žvalgybos informacija. Dokumente raginama tęsti JAV karinių pajėgų dislokaciją Lietuvoje, siekiant užtikrinti "saugumą Baltijos jūros regione".

  Tikimasi, kad Lietuvos gynybos ministerija suteiks JAV visą reikiamą paramą.

  Pastaruoju metu NATO nuolat didina savo buvimą prie Rusijos sienų. Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu atkreipė dėmesį į NATO karinių kontingentų pagausėjimą Baltijos šalyse ir Lenkijoje, o Saugumo Tarybos sekretoriaus pavaduotojas Michailas Popovas sakė, kad Aljansas atgaivina JAV ir Kanados kariuomenės perkėlimo prie Rusijos sienų sistemą.

  Šiuo metu Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje dislokuotos sustiprintos bataliono taktinės grupės. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministerijos, Rukloje yra nacionalinis Aljanso batalionas, turintis daugiau nei tūkstantį žmonių. Taip pat NATO naudoja Pabradės, Kairių, Kazlų Rūdos ir Rokų poligonus, taip pat Zoknių aerodromą, kuriame bazuojami Aljanso naikintuvai.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad Rusijos Federacija neketina pulti nė vienos Aljanso šalies. Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, jog NATO naudojasi kai kurių Vakarų šalių isterija, kad rytiniame flange sutelktų kiek įmanoma daugiau karinės technikos ir kareivių.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV Latvijoje dislokuos ir vidutinio nuotolio raketas
  Rusijos orlaiviai atliko stebimąjį skrydį virš JAV karinių bazių

  Svarbiausios temos