02:19 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  87

  Baltijos šalims labai svarbu bendradarbiauti su specialiomis Vakarų Europos ir Rusijos bei Kinijos tarnybomis. Jei iškrenta bent viena sąsaja, tai padidina terorizmo grėsmę Lietuvai, Latvijai ir Estijai, mano ekspertas Nikita Mendkovičius

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Brentonas Tarantas, įtariamasis surengęs šaudymą dviejose Naujosios Zelandijos mečetėse, tikriausiai lankėsi Latvijoje, praneša Sputnik Latvija. Šią informaciją tikrina Latvijos valstybės saugumo tarnyba.

  Kovo viduryje dviejose Kraistčerčo (Pietų sala) mečetėse įvyko šaudymai. Naujosios Zelandijos premjerė Jasinda Ardern pavadino incidentą teroro išpuoliu. Žuvo 50 žmonių, dar 48 — ligoninėse.

  Interviu Sputnik Lietuva Eurazijos analitinio klubo vadovas Nikita Mendkovičius sakė, kad neonacistinis judėjimas ypač sėkmingai vystosi Ukrainoje ir Baltijos šalyse, nes šios šalys prisistato kaip Rusijos priešininkės.

  "Jau anksčiau buvo pranešama, kad šis konkretus asmuo turėjo ryšių su buvusiose TSRS valstybėse veikiančiomis neonacistinemis bendruomenėmis. Atsirado duomenų būtent apie Baltijos šalis ir Ukrainą. Dėl specifinės politinės situacijos pastaruoju metu nacionalistiniai judėjimai Ukrainoje ir Baltijos šalyse vystosi ypač aktyviai bei laisvai suranda kontaktų išorėje. Taip yra dėl to, kad jos prisistato kaip Rusijos priešininkės, o tai leidžia joms įteisinti save kitų šalių politikų ir aktyvistų akyse. Todėl jie taip aktyviai užmezga ryšius su neonaciais iš įvairių regionų", — sakė ekspertas.

  SS legionerių eitynės Rygoje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Oksana Dzadan

  Pasak Mendkovičiaus, Baltijos šalių specialiosiose tarnybose trūksta žmonių ir išteklių, todėl be užsienio kolegų pagalbos jos negali greitai aptikti teroristų grupių.

  "Žinoma, bendradarbiavimo su pagrindinėmis užsienio žvalgybos agentūromis trūkumas neigiamai veikia šią veiklą. Dėl nepakankamų žmogiškųjų ir finansinių išteklių Baltijos šalių pajėgumai riboti, todėl joms vis svarbiau gauti informacijos apie teroristinę veiklą iš Rusijos, Kinijos, Didžiosios Britanijos ir Jungtinių Valstijų žvalgybos bendruomenių. Jei dingsta nors vienas iš šių elementų, tuomet tarnybos praranda labai didelę operatyvinio pobūdžio informacijos dalį, kurią sunku ar beveik neįmanoma atnaujinti", — sakė ekspertas.

  Dar šia tema

  Neonacių bendras Kasčiūnas, arba vienos korupcinės bylos istorija
  Tegai:
  neonacizmas, Naujoji Zelandija, teroristai, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos