06:17 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  172

  Tokios bendradarbiavimo sutarties pasirašyme yra daugiau populizmo nei pragmatiško požiūrio, mano atsargos pulkininkas Viktoras Baranecas

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Lietuva ir JAV susitarė dėl bendradarbiavimo gynybos srityje iki 2024 metų. Atitinkamą dokumentą pasirašė JAV gynybos sekretoriaus padėjėja tarptautiniams reikalams Katherin Wheelbarger ir Lietuvos gynybos politikos direktorius Robertas Sapronas.

  Plane numatytos jungtinės pratybos, bendradarbiavimas kibernetinio saugumo srityje, taip pat keitimasis žvalgybos informacija. Dokumente raginama tęsti JAV karinių pajėgų dislokaciją Lietuvoje, siekiant užtikrinti "saugumą Baltijos jūros regione".

  Interviu Sputnik Lietuva atsargos pulkininkas, laikraščio "Komsomolskaja pravda" karo apžvalgininkas Viktoras Baranecas sakė, jog Jungtinės Valstijos bando Lietuvai įrodyti, kad konflikto su Rusija atveju amerikiečiai apsaugos Baltijos šalis.

  "Kalbant apie JAV ir Lietuvos sutartį, čia yra daugiau karinio ir politinio populizmo nei pragmatiškumo. Lietuva yra pilnavertė NATO narė, jos teritorijoje dislokuojasi užsienio kariai, Lietuva dalyvauja visose pratybose. Aš šioje sutartyje matau tik tuščią popiergalį, kuriuo siekama parodyti, jog JAV suteikia Lietuvai dar vieną ženklą, kad, atsižvelgiant į "Rusijos karinę grėsmę", užtikrintų šią nykštukinę mažą šalį, jog JAV yra pasirengusios ją ginti tuo atveju, jei "Rusijos lokys" staiga puls ją", — pareiškė atsargos pulkininkas.

  Pasak Baraneco, Juodoji ir Azovo jūros gali tapti Rusijos ir NATO konfrontacijos teritorijomis.

  "Kaip bebūtų liūdna tai pripažinti, Baltijos jūra vis labiau tampa NATO ir Rusijos konfrontacijos jūra. Dabar bręsta dar vienas karštas karinis jūrų taškas — tai Juodoji jūra. Ir bręsta dar vienas karštas NATO ir Rusijos konfrontacijos taškas — iš vienos pusės, tai Juodoji jūra, kuri negrabiu Jungtinių Valstijų bandymu gali tapti karo jūra, tokiu pat būdu konfliktas gali prasidėti Azovo jūroje", — pasakė atsargos pulkininkas.

  Pastaruoju metu NATO nuolat didina savo buvimą prie Rusijos sienų. Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu atkreipė dėmesį į NATO karinių kontingentų pagausėjimą Baltijos šalyse ir Lenkijoje, o Saugumo tarybos sekretoriaus pavaduotojas Michailas Popovas sakė, kad Aljansas atgaivina JAV ir Kanados kariuomenės perkėlimo prie Rusijos sienų sistemą.

  Šiuo metu Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje dislokuotos sustiprintos bataliono taktinės grupės. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministerijos, Rukloje yra nacionalinis Aljanso batalionas, turintis daugiau nei tūkstantį žmonių. Taip pat NATO naudoja Pabradės, Kairių, Kazlų Rūdos ir Rokų poligonus, taip pat Zoknių aerodromą, kuriame bazuojami Aljanso naikintuvai.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad Rusijos Federacija neketina pulti nė vienos Aljanso šalies. Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, jog NATO naudojasi kai kurių Vakarų šalių isterija, kad rytiniame flange sutelktų kiek įmanoma daugiau karinės technikos ir kareivių.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV Latvijoje dislokuos ir vidutinio nuotolio raketas
  Rusijos orlaiviai atliko stebimąjį skrydį virš JAV karinių bazių
  Ažubalis ir Kasčiūnas siūlo prisidėti prie "Fort Trump" finansavimo Lenkijoje
  Tegai:
  sutartis, NATO, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos