06:40 2019 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Viačeslavas Titovas, archyvinė nuotrauka

  "Per daug Facebook draugų": Lietuvos teismas baigė nagrinėti Titovo bylą

  © Photo: vk / Вячеслав Титов
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Miško broliai": praeitis ir dabartis (42)
  99 0 0

  Pats politikas interviu "Sputnik Lietuva" pažymėjo, kad tikisi teisingo teismo sprendimo

  VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Prokuroras Simonas Genys ketvirtadienį paprašė teismo skirti lygtinę laisvės atėmimo bausmę Klaipėdos politikui Viačeslavui Titovui, kaltinamam partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paniekinimu, praneša LRT.

  Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teismas baigė nagrinėti "Titovo bylą", kurioje politikas kaltinamas "miško brolių" vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimo įžeidimu, neapykantos kurstymu ir nusikaltimų, kuriuos padarė valdžia "sovietinės okupacijos" laikotarpiu, neigimu.

  Prokuroras teigia, kad buvo pažeisti Lietuvos nacionalinio saugumo interesai, jau nekalbant apie tai, kad "yra apšmeižtas miręs asmuo".

  "Šis veikimas yra labai pavojingas, nes sėja labai didelę neapykantą tarp Lietuvoje gyvenančių asmenų, tiek tarp lietuvių, rusų ar kitų tautų atstovų. Jeigu vertinant visas neapykantos kurstymo ir skatinimo bylas, tai čia pati pavojingiausia kategorija. Todėl buvo paprašyta griežtos bausmės", — LRT Radijui sakė Genys.

  Titovas kaltę neigia. Nuosprendis bus paskelbtas gegužės 14 dieną.

  Interviu "Sputnik Lietuva" politikas sakė, kad prokuroras, be kita ko, reikalauja, jog jis būtų namuose nuo 10:00 iki 6:00 ir viešai atsiprašytų. Titovas iki šiol neatgavo paso ir jam vis dar galioja rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Politikas tikisi, kad teismas priims teisingą sprendimą.

  "Tikiuosi, kad nugalės sveikas protas ir teisėjas priims teisingą sprendimą, kad aš nekaltas. Jei atsitiks priešingai, tai, mano nuomone, kils daug klausimų teismų sistemai. Žinoma, aš šį sprendimą ginčysiu Strasbūre. Sakydamas baigiamąjį žodį aš paprašiau pridėti knygą apie partizanų terorizmo aukų atminimą. <...> Tai labai rimta medžiaga, kurią mūsų teisėsaugos institucijos, pirmiausia prokuratūra, turėtų išnagrinėti prieš pateikdamos kaltinimus", — sakė jis.

  Pasak Titovo, prokuroras bandė priskirti jam "visas bėdas", kurios įvyko "partizaninio judėjimo" sovietmečio laikotarpiu, tačiau jis tik vykdė savo miesto tarybos nario pareigas ir sakė, kad politika turėtų būti tokia, kad "kiti nebenorėtų".

  "Žmonės Lietuvoje neturėtų bijoti sakyti tai, ką jie galvoja, užduoti klausimus. Tai, kas dabar vyksta, yra bauginimas. <...> Mano atveju jie nori parodyti, kad negalima sakyti viską, ką manai ir uždavinėti klausimus", — pabrėžė pašnekovas.

  Tuo pačiu metu, pasak Titovo, jis taip pat kaltinamas tuo, kad turi daug draugų Facebook, ir tokiu būdu platina informaciją.

  Titovo byla

  Pernai, liepos pabaigoje, Lietuvoje kilo skandalas dėl Titovo pasisakymų apie tai, kad Lietuvos "partizanas", ​​"miško brolis" Adolfas Ramanauskas-Vanagas susijęs su taikių piliečių ir vaikų nužudymu.

  Dėl Titovo pasisakymų yra pradėtas ikiteisminis tyrimas Klaipėdos apygardos prokuratūroje dėl mirusiojo atminimo paniekinimo, o Klaipėdos miesto iniciatyva Titovui buvo pradėta Įgaliojimų netekimo procedūra.

  Titovas atsisakė deputato mandato lapkritį tam, kad galėtų dalyvauti rinkimuose. Pasak jo, jis pasiryžo šiam žingsniui, kad miesto tarybos nariai neturėtų teisinio pagrindo apkaltos procesui užbaigti. Šiuo metu Titovui uždrausta išvykti iš Lietuvos. Deputatas pažymėjo, jog jis ir jo rinkėjai nesutinka su tuo, kad jis tariamai pažeidė priesaiką.

  Lietuvoje "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikę ginkluoto judėjimo, 1940-1950 m. veikusio šalies teritorijoje, organizatoriai. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybinių partijų darbuotojų žudynių.

  Miško broliai Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  © Sputnik /
  "Miško broliai" Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  Temos:
  "Miško broliai": praeitis ir dabartis (42)

  Dar šia tema

  Komitetas "Titov ir teisingumas" Klaipėdos miesto taryboje gavo du mandatus
  Kovo 11-ąją Klaipėdoje bus atidengta Ramanausko-Vanago memorialinė lenta
  Žmogaus teisių aktyvistas teigia, kad Lietuvoje vyksta nacių nusikaltėlių kultas
  Tegai:
  miško broliai, Viačeslavas Titovas

  Svarbiausios temos