15:27 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  87

  Galutinis kandidatų sąrašas bus patvirtintas ir paskelbtas kitą savaitę

  VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį įregistravo šešis kandidatus Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose, praneša komisijos spaudos tarnyba.

  "VRK, vadovaudamasi Respublikos Prezidento rinkimų įstatymu ir Rinkėjo parašų patikrinimo metodiniais nurodymais, patikrino pretendentų į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose VRK pateiktus rinkėjų parašus, kurie buvo surinkti parašų rinkimo lapuose ir portale "Rinkėjo puslapis", — teigiama pranešime žiniasklaidai.

  Patvirtinta, kad šešis pretendentus būti kandidatais į Respublikos Prezidentus parėmė ne mažiau kaip 20 tūkstančių rinkėjų. Buvo nuspręsta įregistruoti šiuos pretendentus būti kandidatais Respublikos Prezidento rinkimuose: Vytenį Povilą Andriukaitį; Arvydą Juozaitį; Gitaną Nausėdą; Saulių Skvernelį; Ingridą Šimonytę; Valdemarą Tomaševskį.

  Galutinis kandidatų sąrašas bus patvirtintas ir paskelbtas balandžio 12 dieną.

  Pirmasis prezidento rinkimų turas Lietuvoje vyks gegužės 12 dieną. Iš viso rinkimų kampanijai buvo užregistruota 15 žmonių. Pretendentai turėjo surinkti ne mažiau kaip 20 tūkstančių parašų.

  Kovo mėnesį atliktų socialinių apklausų duomenimis, populiariausi kandidatai yra Nausėda ir Šimonytė. Ekonomistas gavo 23,5 procento paramą, Šimonytė — 22 proc. Trečiojoje vietoje yra Skvernelis, kurį yra pasirengę paremti 18,4 procento rinkėjų. Visi kiti kandidatai žymiai atsilieka.

  Užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams bus prieinamos apie 60 rinkimų apylinkių. Lietuviai, neturintys galimybės atvykti į rinkimų apylinkes, galės balsuoti paštu.

  Lietuvos Respublikos prezidentai
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos prezidentai
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Prezidento posto siekiančio Andriukaičio komanda VRK įteikė surinktus parašus
  Tegai:
  Vyriausioji rinkimų komisija, Lietuvos prezidento rinkimai

  Svarbiausios temos