08:47 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)
  88

  NATO šalių karo laivai atplaukia į Klaipėdą prieš numatomą sprogmenų paieškos ir nukenksminimo operaciją DEUSQUADEX 19-1/BALTEX

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Balandžio 5-8 dienomis Klaipėdoje lankysis NATO valstybių sąjungininkių laivai, besirengiantys minų paieškos ir nukenksminimo operacijai Baltijos jūroje DEUSQUADEX 19-1/BALTEX, vyksiančiai balandžio 8-10 dienomis, praneša Kariuomenės spaudos tarnyba.

  Penktadienį į Klaipėdos uostą trijų dienų vizitui planuoja užeiti aštuoni užsienio valstybių karo laivai: priešmininiai laivai — "Weilheim" (Vokietija), "Bad Rappenau" (Vokietija), "Talivaldis" (Latvija), "Rauma" (Norvegija), "Bukowo" (Lenkija) ir vadovavimo bei logistinio aprūpinimo laivai "Rhein" (Vokietija), "Donau" (Vokietija) ir "Virsaitis" (Latvija).

  Vizito programoje planuojamas laivų vadų susitikimas su Klaipėdos miesto meru bei Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadovybe. Taip pat, prieš numatomą sprogmenų paieškos ir nukenksminimo operaciją DEUSQUADEX 19-1/BALTEX, Klaipėdoje vyks šios operacijos parengiamoji konferencija.

  Klaipėdiškiai ir miesto svečiai šeštadienį ir sekmadienį, nuo 13:00 iki 15:00, turės progą aplankyti užsienio karo laivus, prišvartuotus Klaipėdos kruizinių ir karo laivų terminale.

  Vokietijos karinio jūrų laivyno vadovaujama minų paieškos ir nukenksminimo operacija DEUSQUADEX 19-1/BALTEX Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje balandžio 8-10 dienomis vyks pirmą kartą.

  Prieš laivams atvykstant į Lietuvą tokia operacija vyko Latvijos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje. Išminavimo operacijoje Lietuvos vandenyse prie užsienio karo laivų taip pat prisijungs ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas "Skalvis".

  Rusijos Federacijos saugumo tarybos sekretoriaus pavaduotojas Michailas Popovas pabrėžė, kad pastaraisiais metais dvigubai padidėjo karinių pratybų su NATO dalyvavimu prie Rusijos sienų skaičius, o Aljanso greitojo reagavimo pajėgų skaičius per dvejus metus išaugo nuo 25 iki 40 tūkst.

  Lietuvos ir NATO tarptautinis bendradarbiavimas
  © Sputnik /
  Lietuvos ir NATO tarptautinis bendradarbiavimas
  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)

  Dar šia tema

  Saugumo taryba praneša: NATO kariai per Atlanto vandenyną perkeliami prie Rusijos sienų
  Lietuva ir JAV pasirašė bendradarbiavimo gynybos srityje planą
  Ekspertas: Lietuvos ir JAV karinė sutartis — tik tuščias popiergalis
  Tegai:
  Klaipėdos uostas, kariniai laivai, NATO pratybos

  Svarbiausios temos