06:54 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
  Kibernetinio saugumo centras CyberGym, archyvinė nuotrauka

  Kitą savaitę prasidės NATO kibernetinės pratybos "Locked Shields"

  © Photo: Telia
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  48 0 0

  Pratybose dalyvaus ir Lietuvos jungtinė komanda, sudaryta iš Nacionalinio kibernetinio saugumo centro ir Lietuvos kariuomenės specialistų

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Kitą savaitę NATO kibernetinės gynybos kompetencijos centras rengia pratybas "Locked Shields 2019", praneša Krašto apsaugos ministerija.

  Tai vienos didžiausių kibernetinių pratybų pasaulyje, kuriose kibernetinio saugumo ekspertai turi galimybę treniruotis apsaugoti nacionalines IT sistemas ir kritinę infrastruktūrą esant įtemptai situacijai, vykstant smarkiai kibernetinei atakai.

  Kibernetinės pratybos "Locked Shields" vyks balandžio 8-12 dienomis, jų metu didelis dėmesys bus skiriamas įvairių ekspertų ir sprendimų priėmimo lygmenų atstovų sąveikos tobulinimui kibernetinių grėsmių akivaizdoje.

  Pratybose dalyvaus ir Lietuvos jungtinė komanda, sudaryta iš Nacionalinio kibernetinio saugumo centro ir Lietuvos kariuomenės specialistų. Šiais metais, kaip ir pastaruosius kelerius metus, Lietuvos komandą papildys partneriai iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Sakartvelo.

  Pratybose organizatoriai apjungs techninę ir strateginę mokymų dalis, kad dalyvaujančios šalys galėtų treniruoti visą pavaldumo grandinę pagal scenarijų vykstant dideliam kibernetiniam incidentui, nuo strateginio iki operacinio lygmens, įtraukiant ir civilinius ir karinius pajėgumus.

  Atsižvelgiant į šalims šiuo metu svarbiausias kibernetines grėsmes, pratybose bus treniruojamasi saugoti gyvybiškai svarbių paslaugų ir kritinę infrastruktūrą.

  Pratybų organizatoriai dalyvaus būdami Taline, Estijoje, o mėlynosios dalyvių komandos saugiu ryšiu prisijungs iš savo įprastų dislokacijos vietų.

  "Locked Shields 2019" organizuoja NATO Kibernetinės gynybos kompetencijos centras kartu su Estijos ir Suomijos ginkluotosiomis pajėgomis, JAV pajėgų vadaviete Europoje, Pietų Korėjos nacionaliniu saugumo tyrimų institutu ir partneriais iš pramonės sektoriaus.

  Pareiškimai apie "Rusijos grėsmę"

  Pareiškimai apie "Rusijos grėsmę" periodiškai skamba iš vakarų politikų lūpų, dažniausiai iš Baltijos šalių ir Lenkijos.

  Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė anksčiau ne kartą pareiškė, kad Vilnius jaučia "grėsmę" dėl "pasikartojančių Rusijos pratybų pasienyje ir Baltijos jūroje, kibernetinių atakų ir Kaliningrado srities militarizacijos".

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad Maskva neketina nieko pulti, o NATO naudojasi Vakarų keliama isterija, kad padidintų karinio kontingento ir technikos skaičių šalia Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  NATO kalbėjo apie pratybų Norvegijoje metu dėl šalčio iškilusias problemas
  Rusija kitąmet surengs daugiau nei keturis tūkstančius karinių pratybų
  JAV atsisakė pratybų Arkties regione dėl baimės prašyti Rusijos pagalbos
  Gruzijoje prasidėjo karinės pratybos, kuriose dalyvauja NATO
  Tegai:
  kibernetinės pratybos

  Svarbiausios temos