16:40 2020 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Estijos prezidentės vizitas į Maskvą (16)
  80

  Kaljulaid atvyksta į Maskvą balandžio 18 dieną, kur dalyvaus restauruoto istorinio Estijos ambasados ​​pastato atidarymo ceremonijoje, vizito metu prezidentė ketina susitikti su Vladimiru Putinu

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid pranešė, kad susitikime su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu norėtų aptarti sankcijas Rusijos Federacijai, kurioms ji pritaria, praneša RIA Novosti.

  Kaljulaid atvyksta į Maskvą balandžio 18 dieną, kur dalyvaus restauruoto istorinio Estijos ambasados ​​pastato atidarymo ceremonijoje. Vizito metu prezidentė ketina susitikti su Vladimiru Putinu. Rusijos vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pranešė, kad gautas Estijos prašymas, Maskva ruošiasi deryboms.

  "Tikrai aptarsime sudėtingas temas, kurias paprastai kelia kiti ES vadovai, pavyzdžiui, Minsko susitarimų įgyvendinimą, sankcijas Rusijai. Estija yra valstybė, palaikanti sankcijų pratęsimą", — sakė prezidentė spaudos konferencijos Taline metu.

  Kaljulaid teigė, kad šiuo metu vizito į Maskvą darbotvarkė derinama, ji bus patvirtinta kitą savaitę.

  Rusijos ir daugelio Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir dėl Krymo prisijungimo prie Rusijos. Vakarai, kaltindami Rusiją dėl įsikišimo, įvedė sankcijas. 2014 metų rugpjūčio 6 dieną Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, ėmė taikyti importo pakeitimo programą ir ne kartą įspėjo, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Į Rusijos Federaciją įvežamų draudžiamų prekių sąrašą sudaro mėsos ir pieno produktai, žuvis, daržovės, vaisiai ir riešutai. Apskaičiuota, kad dėl užsienio prekybos embargo įvedimo Rusija prarado apie 8,3 mlrd. dolerių per metus. Uždrausti maisto produktai iš JAV, Europos Sąjungos, Kanados, Australijos ir Norvegijos.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba

   

  Temos:
  Estijos prezidentės vizitas į Maskvą (16)

  Dar šia tema

  Estijos prezidentė paprašė susitikimo su Putinu Maskvoje
  Maskva patvirtino, kad ruošiasi Rusijos ir Estijos prezidentų susitikimui
  Estijos politikas ragina atšaukti sankcijas po to, kai Rusijoje sudeginti šprotai
  Tegai:
  Maskva, Vladimiras Putinas, Kersti Kaljulaid

  Svarbiausios temos