22:52 2019 Liepos 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Eurokomisaras Vytenis Andriukaitis

  Kandidatas į Lietuvos prezidentus paragino pakeisti požiūrį į Rusiją

  © Photo: Facebook / Vytenis Andriukaitis
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
  13601

  Vytenio Andriukaičio manymu, Vilnius turėtų būti susirūpinęs ne tik su Rusija susijusiais klausimais, bet ir visais Europos klausimais

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Kandidatas į Lietuvos prezidento postą, Europos Komisijos narys Vytenis Andriukaitis pareiškė, kad pilnavertis dialogas su Rusija yra neįmanomas, tačiau Vilnius turėtų keisti požiūrį į Maskvą, praneša LRT.

  Pristatydamas savo užsienio politikos ir nacionalinio saugumo idėjas socialdemokratas pasakė, kad "savo požiūrį į Rusiją pirmiausia turime keisti bendra Europos Sąjungos politika ir tada žiūrėti, kas mūsų dvišaliuose santykiuose yra ant diplomatinio stalo".

  Anot Andriukaičio, Lietuva gali naudoti "pasirinktinį įsipareigojimą". Jis taip pat pažymėjo, kad Rusijai buvo įvestos Europos Sąjungos sankcijos siekiant stabdyti šios šalies neleistinus veiksmus.

  "Mums visiškai akivaizdu, kad Minsko susitarimo, Europos Sąjungos sankcijų, pasaulinės tarptautinės bendruomenės pastangomis, Jungtinių Tautų kontekste mes judame į tą pusę, kad ginkluotas konfliktas būtų eliminuotas", — pasakė Andriukaitis.

  Kaip priminė politikas, Rusija yra svarbus žaidėjas tarptautinėje arenoje, ji aktyviai dalyvauja kovoje su terorizmu, turi įsipareigojimus pagal Paryžiaus susitarimą dėl klimato kaitos, susitarimą su Iranu dėl branduolinės programos ir kitose srityse, todėl Europos Sąjunga turėtų palaikyti dialogą su ja šiose srityse.

  Andriukaitis mano, kad dvišaliuose Vilniaus ir Maskvos santykiuose "klaidinga naudoti perteklinę, radikalią retoriką, nuo kurios niekas nepasikeičia". Jis pažymėjo, kad Lietuva turi daug "praktinių, konkrečių klausimų", kurių negalima išspręsti be derybų su Rusija.

  Lietuva turėtų būti susirūpinusi ne tik vienu Rusijos klausimu, bet ir visais kitais, su kuriais susiduria Europos Vadovų Taryba, pareiškė kandidatas į prezidentus. Jis pabrėžė, kad svarbu ne strateginė partnerystė su kažkokia viena šalimi, bet visos ES ir NATO bendradarbiavimas.

  Lietuvos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) užregistravo šešis kandidatus.

  Andriukaitis dalyvauja prezidento lenktynėse kaip Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas. Norėdamas dalyvauti kovoje už valstybės vadovo postą, jis sustabdė savo veiklą Europos Komisijoje, kurioje jis buvo atsakingas už sveikatą ir maisto saugą, ir paėmė atostogas, kurios truks nuo balandžio 1 dienos iki gegužės 13 dienos. Jei jis pateks į antrąjį rinkimų turą, atostogos truks iki gegužės 27 dienos.

  Socialdemokratui tai jau trečiasis bandymas tapti Lietuvos prezidentu. Anksčiau jis dalyvavo rinkimuose 1997 ir 2002 metais.

  Lietuvos Respublikos prezidentai
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos prezidentai
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)

  Dar šia tema

  Prezidento posto siekiančio Andriukaičio komanda VRK įteikė surinktus parašus
  Balsuoti užsienyje užsiregistravo daugiau nei 10 tūkst. lietuvių
  Politinis krepšinis
  Tegai:
  Rusija, Lietuva, Vytenis Andriukaitis

  Svarbiausios temos