20:00 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Sausio 13-osios byla (83)
  96

  Genadijaus Ivanovo advokatė tvirtina, kad gynyba ruošia apeliacinį skundą, kol vyksta šis procesas, Rusijos pilietis negali būti suimtas

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Rusijos pilietis Genadijus Ivanovas, kurį Lietuvos teismas "Sausio 13-osios byloje" nuteisė kalėti ketverius metus, pateiks apeliacinį skundą iki balandžio 15 dienos, RIA Novosti sakė jo advokatė Julija Žukienė.

  "Apeliacinis skundas bus pateiktas iki 15-osios (balandžio — Sputnik). Šiuo metu mes jį ruošiame", — sakė Žukienė.

  Ivanovas nebuvo suimtas teismo salėje. Kol nuosprendis yra skundžiamas, Ivanovas negali būti suimtas.

  "Suteiktas dvidešimties dienų laikotarpis apskųsti nuosprendį. Jei tai nebus padaryta, jis pateks į kalėjimą pasibaigus šiam laikotarpiui. Jei nuosprendis bus apskųstas, jis liks laisvėje, kol bus vykdoma ši procedūra", — sakė advokatė.

  Vilniaus apygardos teismas kovo 27 dieną paskelbė nuosprendį "Sausio 13-osios byloje". Dauguma kaltinamųjų "Sausio 13-osios byloje" teisiami už akių, kaltinamųjų suole buvo tik Jurijus Melis ir Genadijus Ivanovas. Teismas jiems skyrė atitinkamai 7 ir 4 metus kalėjimo.

  Taip pat Vilniaus apygardos teismas pripažino kaltais buvusį TSRS gynybos ministrą Dmitrijų Jazovą ir buvusį KGB karininką Michailą Golovatovą. Buvusiam gynybos ministrui skyrė 10 metų kalėjimo, buvusiam KGB karininkui Michailui Golovatovui ― 12 metų.

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė teismo nuosprendį "Sausio 13-osios byloje" vadina akistata su tiesa ir istorinio teisingumo diena. Rusijos URM pažadėjo būtinai atsakyti į Lietuvos veiksmus.

  Sausio 13-osios įvykiai

  Lietuvos Aukščiausioji Taryba 1990 metų kovo 11 dieną paskelbė respublikos nepriklausomybę. 1991 metų sausio mėnesį Lietuvoje prasidėjo protestai, į respubliką buvo išsiųstos specialiosios pajėgos. Sausio 13-osios naktį sovietų šarvuočių kolona pasiekė Vilniaus centrą. Susidūrimų metu šalia Vilniaus televizijos bokšto žuvo 14 žmonių, daugiau kaip 600 buvo sužeisti. Tai pat įvykių metu žuvo Tarybinės armijos desantininkas leitenantas Viktor Šatckich, jis buvo nušautas šūviu į nugarą.

  Lietuvos prokuratūra nepagrįstai teigė, kad prie televizijos bokšto žuvę žmonės buvo nužudyti sovietų karių.

  Įvykių dalyviai iš Tarybų pusės teigia, kad laisvės gynėjai buvo nužudyti provokatorių, kurie šaudė iš kaimyninių namų stogų.

  Rusija ne kartą kritikavo šį teisminį procesą Lietuvoje, teigdama, kad jis vykdomas pažeidžiant tarptautinę ir Lietuvos baudžiamąją teisę, o į bylą įtraukti asmenys apkaltinti pagal tais laikais neegzistavusius straipsnius.

  1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje
  © Sputnik /
  1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje
  Temos:
  Sausio 13-osios byla (83)

  Dar šia tema

  Rusija būtinai atsakys į Lietuvos nuosprendį "Sausio 13-osios byloje"
  Teisininkas: Rusijai nėra jokių apribojimų ištirti Lietuvos teisėjų veiksmus
  ES atsakė į Lietuvos sprendimą neįleisti Rusijos žurnalistų į teismo posėdį
  Tegai:
  skundas, teismas, Sausio 13-osios byla

  Svarbiausios temos