03:10 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  61

  Socialdemokratai pataria Skverneliui apsispręsti, ar jis dirba premjeru, ar tiesiog yra kandidatas į prezidentus

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Seimo socialdemokratų frakcijos nariai ragina premjerą Saulių Skvernelį apsispręsti, ar jis šiuo metu yra ministras pirmininkas, ar kandidatas į Lietuvos prezidento postą.

  "Ar ne laikas ministrui pirmininkui apsispręsti, kas jis šiandien yra: ar ministras pirmininkas, ar kandidatas į prezidentus, ir tada tos konkuravimo sąlygos būtų galbūt lygesnės", — pirmadienį spaudos konferencijoje Seime sakė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūno pavaduotojas Algirdas Sysas. 

  Anot jo, tikras veidmainiavimas, kai Skvernelis pasiima tėvadienį ir surengia trumpąją spaudos konferenciją. 

  "Labai norėčiau, kad visuomenė šiek tiek plačiau pažvelgtų, nes aiškiai yra dviveidystė, veidmainiavimas, kai ministras pirmininkas pasiima tėvadienį. Jis turi tokią teisę, <...> tėvadieniai arba mamadieniai Darbo kodekse yra įvardintos kaip laisvos dienos tėvams, kurie augina du ir daugiau vaikų iki 12 metų. Būtent ir sugalvota, kad tai būtų skirta šeimai ir vaikams. Man nekyla toks klausimas, ar ponas Jakeliūnas yra nesantuokinis Skvernelio sūnus, kuris tvarko jo reikalus, kai praėjusį antradienį jie per tėvadienį surengia spaudos konferenciją ir stipriai "užvažiuoja" ant Lietuvos banko ir jo pirmininko Vasiliausko", — sakė Sysas. 

  Politikas pabrėžė, kad surengta trumpoji spaudos konferencija vyriausybėje akivaizdžiai yra rinkiminis kandidato į prezidentus žingsnis.

  Savo ruožtu Seimo LSDP frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas apgailestavo, kad ministras pirmininkas neranda laiko susitikti su opozicija. 

  "Ar pajėgus premjeras vykdyti savo pareigas, nes beveik mėnesį nepajėgia ateiti į Seimą susitikti su opozicinių frakcijų atstovais, nors buvo kviečiamas kelis kartus", — svarstė jis. 

  Todėl Sabatauskas pataria premjerui apsispręsti. Jis pabrėžė, kad vyriausybės įstatymas numato tokią galimybę, kad premjeras gali paimti nemokamas atostogas.

  Anksčiau, kai Skvernelis paskelbė apie dalyvavimą prezidento rinkimuose, jis tvirtino, jog neketina pasitraukti iš savo pareigų, kaip to nedarė nė vienas premjeras, dalyvavęs rinkimų kampanijoje. Sausio pabaigoje Skvernelis tvirtino, kad ketina pasiimti dešimties dienų nemokamų atostogų rinkimų kampanijai vykdyti. Tačiau premjeras pabrėžė, kad pasinaudos šia galimybe tik tuo atveju, jeigu leis situacija Vyriausybėje. Anot jo, jei bus neįmanoma užtikrinti Vyriausybės posėdžių, kvorumo, atostogų imti negalima. Tada premjeras taip pat patikino, jog agitacijai nesinaudos nei Vyriausybės pastatais, nei oficialiu darbo laiku.

  Pagal Vyriausybės įstatymą, Vyriausybės narys, tapęs kandidatu į prezidentus, Seimo, Europos Parlamento ar savivaldybių tarybų narius, turi teisę būti atleistas nuo tarnybinių pareigų rinkimų agitacijos kampanijos metu, bet ne ilgiau kaip dešimčiai dienų. Bet numatyta, kad Vyriausybės narys nuo tarnybinių pareigų neatleidžiamas, o atleistas atšaukiamas, jeigu Vyriausybės posėdyje nebūtų galima užtikrinti reikalingos Vyriausybės narių daugumos, būtinos sprendimams priimti.

  Lietuvos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną.

  Lietuvos Respublikos prezidentai
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos prezidentai
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  VRK įregistravo šešis kandidatus prezidento rinkimuose
  Kas bus kitas? Lietuva svarsto apie galimybę susitikti su Rusijos prezidentu
  Tegai:
  Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos