23:05 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  71

  Tuo pat metu, savo veiksmais Vilnius ir Varšuva daro karinį spaudimą Rusijai, mano ekspertas Konstantinas Sokolovas

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis palaikė Lenkijos siekį nuolat dislokuoti savo teritorijoje JAV karinę bazę ir sukurti bendrą regioninę oro gynybos sistemą, praneša Lietuvos vyriausybės spaudos tarnyba.

  Skvernelis pabrėžė, kad bendradarbiavimas su Varšuva yra jo, kaip ministro pirmininko, svarbiausias prioritetas. Jis taip pat pareiškė, kad džiaugiasi, jog Lietuvos vyriausybei pavyko atkurti strategine partneryste grįstus santykius su kaimynine Lenkija.

  Interviu Sputnik Lietuva geopolitikos ekspertas, Rusijos gamtos mokslų akademijos narys, korespondentas Konstantinas Sokolovas pažymėjo, kad Lietuva ir Lenkija nori užsitikrinti, kad Šiaurės Atlanto aljansas skirs lėšų vieningai oro gynybos sistemai sukurti.

  "Atskirai stovintis Lietuvos ir Lenkijos oro erdvės apsaugos uždavinys turėtų būti sprendžiamas NATO mastu. Kodėl? Nes savų jėgų ir lėšų nepakanka. Iškeldami šį klausimą jie įrodo, kad yra kažkoks karinis būtinumas skirti papildomas jėgas ir lėšas šiai problemai spręsti. Tai tik mažas žingsnis bendroje karinio spaudimo Rusijai sistemoje, o į karinį spaudimą Rusijai, žinoma, būtina reaguoti, ir aš manau, kad Rusija atsakys", — mano ekspertas.

  JAV karinės bazės dislokavimas Lenkijoje

  Anksčiau Lenkija pasiūlė JAV dislokuoti savo teritorijoje nuolatinę karinę bazę. Šalies prezidentas Andžejus Duda netgi pareiškė, kad Varšuva yra pasirengusi prisiimti finansinius įsipareigojimus ir mokėti už ją "milijardų milijardus dolerių".

  Kovo pabaigoje partijos "Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" deputatai paragino Lietuvos vyriausybę apsvarstyti galimybę teikti finansinę paramą Lenkijos iniciatyvai. Jie pareiškė, kad JAV karinė bazė Lenkijoje "padidins Kremliaus sulaikymą iki daug aukštesnio lygio".

  Kai kurie ekspertai teigė, kad JAV bazės atsiradimas prie Rusijos sienų sukurtų papildomą įtampą regione. Rusijos strateginių tyrimų instituto Euroatlantinės gynybos tyrimų centro Regioninio saugumo skyriaus vadovas Sergejus Jermakovas pažymėjo, kad tokie projektai ne didina saugumą, bet kelia nereikalingą įtampą.

  Pastaraisiais metais Maskva atkreipė dėmesį į NATO aktyvumą prie Rusijos vakarinių sienų, ypač Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

  Kurstytojai iš Lietuvos: URM vadovas prašo NATO sustiprinti buvimą Juodojoje jūroje >>

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad neketina nieko pulti, tuo tarpu Aljansas naudojasi kai kurių Vakarų šalių isterija apie "Rusijos grėsmę", kad padidintų karinių kontingentų ir technikos skaičių prie Rusijos Federacijos sienų.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Rusijos Juodosios jūros laivyno laivai budi NATO pratybų rajone
  NATO ir Trampas — arba jūs darote, kaip aš sakau, arba...
  Kas namie šeimininkas? Amerikiečiai Estijoje gali nesidrovėti
  "Maitino TSRS, dabar maitina ES": Lietuvos valdžia sukūrė naują istoriją
  Ekspertas apie tikėtiną "griežtą žaidimą" Baltijos šalyse tarp Rusijos ir NATO
  Tegai:
  Lietuva, Lenkija, Rusija, NATO, oro gynybos sistemos

  Svarbiausios temos