19:27 2020 Kovo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)
  58

  Londonui bus nustatyta sąlyga: jei Jungtinė Karalystė nedalyvaus gegužės mėnesį vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose, šalis turės pasitraukti iš ES birželio 1 dieną

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Europos Sąjunga gali leisti Londonui atidėti "Brexit" iki 2019 metų gruodžio 31 dienos, rašo RIA Novosti su nuoroda į šaltinį Briuselyje.

  "Nė viena iš 27 ES valstybių narių, kurios lieka Europos Sąjungoje, neprieštarauja "Brexit" atidėjimui. Tai paaiškėjo po antradienį Briuselyje įvykusio ES nuolatinių atstovų susitikimo. Kaip tikėtasi, Londonui bus nustatyta sąlyga: jei Jungtinė Karalystė nedalyvaus gegužės mėnesį vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose, šalis turės pasitraukti iš ES birželio 1 dieną", — sakė agentūros pašnekovas.

  Pasak jo, ES primygtinai reikalauja, kad susitarimo dėl "Brexit" atidėjimo laikotarpiu nevyktų jokių pakeitimų, galima keisti tik politinės deklaracijos tekstą. Tuo tarpu Londonas turi teisę "bet kuriuo metu" nutraukti ES sutarties 50 straipsnį, pagal kurį Didžioji Britanija palieka Sąjungą, o tai reiškia, kad bus nutrauktas "Brexit" procesas.

  Britanija turėjo pasitraukti iš ES kovo 29 dieną, tačiau "Brexit" procesas užsitęsė dėl to, kad Britanijos Parlamentas tris kartus atmetė Vyriausybės pasiūlymą dėl "Brexit" susitarimo.

  Visos ES šalys bando "sušvelninti" "Brexit" pasekmes savo piliečiams ir ekonomikai. Lietuvos Vyriausybė priėmė pakeitimus, susijusius su Lietuvos ir Jungtinės Karalystės piliečių socialine apsauga, mokesčiais ir gyvenimo bei studijų sąlygomis.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)

  Dar šia tema

  Junkeris: Europos Sąjungos kantrybė situacijoje su "Brexit" senka
  Britanijos deputatai vėl nesugebėjo susitarti dėl "Brexit" scenarijų
  Mei paprašė ES perkelti "Brexit" datą į birželio 30 dieną
  Britanijoje priimtas įstatymas, užkertantis kelią "kietajam" "Brexit"
  Tegai:
  rinkimai, Europos Parlamentas, Londonas

  Svarbiausios temos