17:19 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Sausio 13-osios byla (91)
  81

  Rusija gali paskelbti šių žmonių tarptautinę paiešką, tačiau Lietuvos valdžia, greičiausiai, nepatenkins Maskvos paklausimo, mano advokatas Dmitrijus Romanenko

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Rusijos tardymo komitetas iškėlė baudžiamąją bylą prieš Lietuvos teisėjus, įtariamus sąmoningai neteisėto nuosprendžio paskelbimu prieš rusus byloje dėl 1991 metų sausio 13 dienos įvykių Vilniuje.

  Bylos figūrantais tapo Vilniaus apygardos teismo teisėjai Ainora Macevičienė, Aiva Survilienė, Virginija Tamošiūnaitė ir Artūras Šumskas.

  Interviu Sputnik Lietuva advokatas, tarptautinis juristas Dmitrijus Romanenko pareiškė, kad Rusija gali pateikti prašymą teismui dėl kardomosios priemonės teisėjams skyrimo.

  "Taigi, kai bus išrinkta kardomoji priemonė, pavyzdžiui, suėmimas, šie žmonės gali būti įtraukti į tarptautinės paieškos sąrašą, ir jau po to gali būti siųstas atitinkamas prašymas dėl ekstradicijos, kuris, žinoma, mano manymu, nebus patenkintas", — pasakė advokatas.

  Sausio 13-osios įvykiai

  Lietuvos Aukščiausioji Taryba 1990 metų kovo 11 dieną paskelbė respublikos nepriklausomybę. 1991 metų sausio mėnesį Lietuvoje prasidėjo protestai, į respubliką buvo išsiųstos specialiosios pajėgos. Sausio 13-osios naktį sovietų šarvuočių kolona pasiekė Vilniaus centrą. Susidūrimų metu šalia Vilniaus televizijos bokšto žuvo 14 žmonių, daugiau kaip 600 buvo sužeisti. Tai pat įvykių metu žuvo Tarybinės armijos desantininkas leitenantas Viktor Šatckich, jis buvo nušautas šūviu į nugarą.

  Lietuvos prokuratūra nepagrįstai teigė, kad prie televizijos bokšto žuvę žmonės buvo nužudyti sovietų karių.

  Įvykių dalyviai iš Tarybų Sąjungos pusės teigia, kad laisvės gynėjus  nužudė provokatoriai, kurie šaudė nuo kaimyninių namų stogų.

  Rusija ne kartą kritikavo šį teisminį procesą Lietuvoje, teigdama, kad jis vykdomas pažeidžiant tarptautinę ir Lietuvos baudžiamąją teisę, o į bylą įtraukti asmenys apkaltinti pagal tais laikais neegzistavusius straipsnius.

  1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje
  © Sputnik
  1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje
  Temos:
  Sausio 13-osios byla (91)

  Dar šia tema

  Teisinės sistemos gėda: Lietuva paskelbė nuosprendžius "Sausio 13-osios byloje"
  Rusijos Federacijos Tarybos narys: "Sausio 13-osios byla" — atviras šališkas teismas
  Advokatė atskleidė, kada pateiks apeliacinį skundą Sausio 13-osios byloje
  Lietuvoje siūloma apriboti "Rossija 24" transliacijas dėl Žirinovskio pasisakymų
  Tegai:
  Lietuva, Rusija, Sausio 13-osios byla, Sausio 13-osios įvykiai

  Svarbiausios temos