12:08 2020 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB69.0442
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Sausio 13-osios byla (80)
  97

  Pasak Sazonovos, Maskva privalo atsakyti į Lietuvos teismo sprendimą

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Rusijos nacionalinio ūkio ir valstybės tarnybos akademijos prie Rusijos Federacijos prezidento docentė Kira Sazonova vertina Vilniaus apygardos teismo nuosprendį buvusiam TSRS gynybos ministrui Dmitrijui Jazovui kaip nežmonišką. Taip ji sakė interviu Sputnik.

  "Tiesiog negalima nereaguoti, neatsakyti į nuosprendį Dmitrijui Jazovui, nes tai nežmoniška. Mano nuomone, tai, kas šiandien vyksta su nacionaline teise ir, atitinkamai, su tarptautine teise, neatitinka jokios sistemos. Spręskite patys. Dmitrijus Jazovas, Sovietų Sąjungos maršalas, paskutinis TSRS gynybos ministras. Vyras, kuris vykdė įsakymus, žmogus, kuriam buvo įsakyta, kuris gynė civilius gyventojus ir užtikrino teisėtvarką", — sakė ji.

  Sazonova pabrėžė, kad tuo metu Lietuva buvo TSRS dalis, ir jos nepriklausomybės paskelbimas buvo vienašališkas ir centro nepalaikytas veiksmas.

  "Ir tas faktas, kad dabar, beveik po 30 metų, teismas nuteisė 94 metų vyrą už tarptautinį nusikaltimą žmonijai... Juolab, kad tai net ne tarptautinis tribunolas. Žinoma, tai kelia pasipiktinimą. Tyrimo komitetas padarė teisingai, kai iškėlė bylą pagal 35 straipsnį, nes į tai tikrai reikėjo atsakyti", — sakė Sazonova.

  Vilniaus apygardos teismas kovo 27 dieną paskelbė nuosprendį "Sausio 13-osios byloje". Dauguma kaltinamųjų "Sausio 13-osios byloje" teisiami už akių, kaltinamųjų suole buvo tik Jurijus Melis ir Genadijus Ivanovas. Teismas jiems skyrė atitinkamai 7 ir 4 metus kalėjimo.

  Taip pat Vilniaus apygardos teismas pripažino kaltais buvusį TSRS gynybos ministrą Dmitrijų Jazovą ir buvusį KGB karininką Michailą Golovatovą. Buvusiam gynybos ministrui skyrė 10 metų kalėjimo, buvusiam KGB karininkui Michailui Golovatovui ― 12 metų.

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė teismo nuosprendį "Sausio 13-osios byloje" vadina akistata su tiesa ir istorinio teisingumo diena. Rusijos URM pažadėjo būtinai atsakyti į Lietuvos veiksmus.

  1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje
  © Sputnik /
  1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje
  Temos:
  Sausio 13-osios byla (80)

  Dar šia tema

  "Nužudytas šūviu į nugarą". Lietuvoje bijoma tiesos apie sausio 13-osios įvykius
  Advokatė atskleidė, kada pateiks apeliacinį skundą Sausio 13-osios byloje
  Juristas: Lietuva neišduos Rusijai "Sausio 13-osios bylos" teisėjų
  Tegai:
  Rusija, Sausio 13-osios byla, Dmitrijus Jazovas

  Svarbiausios temos