10:38 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, archyvinė nuotrauka

  Linkevičius pasiūlė "planą B" referendumo žlugimo atveju

  © Flickr/ Lithuanian Ministry of Foreign Affairs
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  45 0 0

  Pasak ministro, yra tik vienas būdas išspręsti dvigubos pilietybės klausimą

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė apie "plano B" būtinybę, jei referendume dėl dvigubos pilietybės nepavyks gauti piliečių paramos Konstitucijos pakeitimo klausimu, praneša LRT.

  Vilniaus politikos analizės instituto užsakymu atliktos apklausos duomenimis, mažai tikėtina, kad gegužę vyksiančiu referendumu būtų pakeista pilietybės išsaugojimą emigrantams ribojanti Konstitucijos nuostata — už dvigubą pilietybę balsuotų mažiau nei pusė apklaustųjų.

  Linkevičius, pažymėjo, kad apklausos gali klysti, tačiau pripažįsta, jog tenka galvoti apie "planą B". Tikėtina, kad lietuviai turės balsuoti dar kartą, nes "kito kelio nėra".

  "Planas B yra planas A. Aš sakyčiau, nepavyks, nes labai griežti įstatymo reikalavimai. Sakau "planas A" todėl, kad buvo išaiškinta daug kartų, įvairiais būdais, ir bandymų buvo įstatymus keisti, tai daugiau klaidinti žmonių gal nereikėtų, vis tiek reikia tą referendumu spręsti. Tą galima kitą kartą daryti, jeigu reikės, nes kito kelio nėra", – kalbėjo Linkevičius.

  Dalyvavimui referendume reikia užsiregistruoti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) interneto svetainėje. Šiuo metu besiregistruojančiųjų rinkimams gegužės 12-ąją sparčiai daugėja, jau yra užsiregistravę apie 28 tūkst. užsienyje gyvenančių piliečių. Iš viso oficialiai išvykusių yra maždaug 300 tūkst. Dažniausiai į rinkimus neateina nė 20 tūkst.   

  Lietuvos piliečio pasas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Констанция Ждановская

  Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke pažymėjo, kad Lietuvos piliečiai turėtų galimybę pareikšti savo nuomonę.

  Valstybei be galo svarbu, kad kiekvienas užsienyje gyvenantis pilietis arba tas, kuris dar tik planuoja išvykti, turėtų galimybę išlaikyti, išsaugoti pilietybę", — pareiškė ji.

  Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės tarybos pirmininkė Alvija Černiauskaitė pažymėjo, kad dėl "Brexit" sunku pasakyti, ar lietuviai atsisakys, ar pasiliks pilietybę.

  "Patys žmonės to "plano B", aišku, nelabai turi. Tą "planą B" turėtų spręsti politikai ir visos kitos susijusios organizacijos", — pažymėjo ji.

  Referendume piliečių bus klausiama, ar jie sutinka leisti išsaugoti dvigubą pilietybę asmenims, išvykusiems į šalis, atitinkančias "euroatlantinės integracijos kriterijus". Konkrečios šalys bus nustatytos įstatymu.

  Šiuo metu dviguba pilietybė, išskyrus tam tikras išimtis, nesuteikiama emigrantams, Lietuvą palikusiems po nepriklausomybės atkūrimo ir įgijusiems kitos šalies pilietybę.

  Dar šia tema

  Prasidėjo referendumo dėl dvigubos pilietybės viešinimo kampanija
  Apklausa: už dvigubą pilietybę balsuotų mažiau nei pusė apklaustųjų
  Artėjant referendumui dėl pilietybės kyla vis daugiau klausimų apie balsavimą
  Tegai:
  referendumas, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos