14:51 2020 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Sausio 13-osios byla (80)
  82

  Toks sprendimas priimtas dėl dviejų priežasčių: ambasadoriaus apklausos ikiteisminiame tyrime dėl vizos išdavimo ir grasinimų ambasadoriui dėl "Sausio 13-osios bylos"

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį pranešė, kad ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas bus atšauktas konsultacijoms į Lietuvą, nes tampa pažeidžiamas po gautų grasinimų dėl "Sausio 13-osios bylos", praneša leidinys MKRU

  Toks sprendimas priimtas dėl dviejų priežasčių: ambasadoriaus apklausos ikiteisminiame tyrime dėl vizos išdavimo ir grasinimų ambasadoriui dėl "Sausio 13-osios bylos". Pranešime teigiama, kad grasinta ir kitiems ambasados darbuotojams.

  Atšaukimo priežastis gali būti ir kita aplinkybė. Motuzui anksčiau buvo suteiktas ypatingo liudytojo statusas kyšininkavimo byloje išduodant vizą bankininkui Rinatui Nasyrovui ir jo sūnui. Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, ši byla susijusi su Rusija, todėl ambasadorius tam tikra prasme taip pat gali būti pažeidžiamas dėl šių aplinkybių.

  "Galbūt jam geriau kurį laiką nevykti į šią šalį", — pažymėjo Linkevičius.

  "Sausio 13-osios byla"

  Vilniaus apygardos teismas kovo 27 dieną paskelbė nuosprendį "Sausio 13-osios byloje". Dauguma kaltinamųjų "Sausio 13-osios byloje" teisiami už akių, kaltinamųjų suole buvo tik Jurijus Melis ir Genadijus Ivanovas. Teismas jiems skyrė atitinkamai 7 ir 4 metus kalėjimo.

  Taip pat Vilniaus apygardos teismas pripažino kaltais buvusį TSRS gynybos ministrą Dmitrijų Jazovą ir buvusį KGB karininką Michailą Golovatovą. Buvusiam gynybos ministrui skyrė 10 metų kalėjimo, buvusiam KGB karininkui Michailui Golovatovui ― 12 metų.

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė teismo nuosprendį "Sausio 13-osios byloje" vadina akistata su tiesa ir istorinio teisingumo diena. Rusijos URM pažadėjo būtinai atsakyti į Lietuvos veiksmus.

  1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje
  © Sputnik /
  1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje
  Temos:
  Sausio 13-osios byla (80)

  Dar šia tema

  Rusijos žurnalistai neįleidžiami į "Sausio 13-osios bylos" posėdį — video
  Rusija būtinai atsakys į Lietuvos nuosprendį "Sausio 13-osios byloje"
  Rusija iškėlė bylą prieš Lietuvos "Sausio 13-osios bylos" teisėjus
  Juristas: Lietuva neišduos Rusijai "Sausio 13-osios bylos" teisėjų
  Tegai:
  Sausio 13-osios byla

  Svarbiausios temos